LOSC Lille | 2:1 | Lens | |||||||||
Cádiz CF | 1:0 | Granada CF | |||||||||
Simba SC | 0:1 | Al Ahly | |||||||||
Dynamo Moscow | 1:4 | Rostov | |||||||||
Austria Vienna | 0:0 | Blau Weiss Linz |
|
||||||||
VV Kloetinge | 2:1 | HSV Hoek | |||||||||
Sepsi OSK | 1:1 | CFR Cluj | |||||||||
FC Voluntari | 1:0 | FC Hermannstadt | |||||||||
Club NXT | 0:1 | FCV Dender EH | |||||||||
Beerschot V.A. | 1:0 | Jong Genk | |||||||||
FK Cukaricki | 2:0 | Novi Pazar | |||||||||
Radnik | 0:4 | Vojvodina | |||||||||
IMT Belgrad | 1:1 | Zelez. Pancevo | |||||||||
FK TSC | 2:0 | Vozdovac | |||||||||
NK Istra | 0:0 | NK Lokomotiva | |||||||||
Slaven Belupo | 0:1 | NK Osijek | |||||||||
Ruskon Pallo | 0:2 | Masku | |||||||||
Pirin | 2:1 | Etar | |||||||||
Arda Kardzhali | 1:1 | Krumovgrad | |||||||||
Levski Sofia | 2:0 | Slavia Sofia | |||||||||
NK Rogaska | 2:0 | NK Bravo | |||||||||
NK Maribor | 1:0 | NK Radomlje | |||||||||
NK Domzale | 3:5 | NS Mura | |||||||||
Puskás AFC | 0:0 | Fehérvár | |||||||||
Ruzomberok | 1:1 | Dunajska Streda | |||||||||
SFC Stern | 0:4 | Türkspor 04 | |||||||||
TSV Mariendorf | 2:2 | Spand. Kickers | |||||||||
Frohnauer SC | 3:2 | Stern Britz | |||||||||
BW Berlin | 2:1 | Füchse Berlin | |||||||||
Hilalspor | 0:1 | Berliner SC | |||||||||
FC Wilmersdorf | 0:1 | SCC Berlin | |||||||||
SV Grohn | 1:7 | Habenhauser FV | |||||||||
SC Vahr-Blockd. | 0:4 | Bremer SV | |||||||||
Rosario Central | 1:2 | Barracas C. | |||||||||
Instituto AC | 1:2 | Argentinos Jrs. | |||||||||
Defensa | 1:0 | Estudiantes LP |
|
||||||||
Tigre | 1:4 | Belgrano | |||||||||
San Martín (M) | 0:0 | Juv. Unida (SL) | |||||||||
Estudiantes SL | 2:1 | Atenas | |||||||||
Guillermo Brown | 1:1 | Talleres RE | |||||||||
Agropecuario | 1:1 | Quilmes | |||||||||
Chicago II | 5:4 on pens | Union II | |||||||||
Houston 2 | 0:1 | Austin FC II | |||||||||
Club Blooming | 1:0 | Aurora | |||||||||
Alianza FC | 0:2 | Deportes Tolima | |||||||||
Tokyo Verdy | 2:2 | Kyoto Sanga | |||||||||
Al-Taawoun | 4:0 | Al-Hazem | |||||||||
Al-Okhdood | 1:3 | Al-Raed | |||||||||
Al-Ettifaq | 2:2 | Al-Ahli | |||||||||
Al-Ittihad | 3:1 | Al-Fayha | |||||||||
Damac FC | 0:1 | Al-Khaleej | |||||||||
Al-Adalah | 1:1 | Al-Taraji | |||||||||
Al-Qaisumah | 1:3 | Al-Safa | |||||||||
Al-Faisaly | 0:3 | Al-Kholood | |||||||||
Al-Jabalain | 1:1 | Ohod Club | |||||||||
Al-Arabi | 3:1 | Al-Qadsiah | |||||||||
Morelia | 3:4 | Venados FC | |||||||||
Dorados Sinaloa | 0:3 | Atlante | |||||||||
Táchira | 2:0 | Metropolitanos | |||||||||
Zamora FC | 1:2 | Angostura FC | |||||||||
Adelaide United | 4:1 | Western United | |||||||||
Igman Konjic | 2:0 | Sloga Meridian | |||||||||
FK Tuzla City | 1:5 | FK Sarajevo | |||||||||
Zeljeznicar | 0:1 | Velez Mostar | |||||||||
KF Egnatia | 1:0 | FK Kukësi | |||||||||
KF Vllaznia | 1:1 | KF Erzeni | |||||||||
KF Tirana | 1:2 | KF Teuta | |||||||||
Al-Wahda | 3:3 | Shabab Al-Ahli | |||||||||
Ittihad Kalba | 2:4 | Ajman Club | |||||||||
San Felipe | 2:3 | Limache | |||||||||
Dnepr Mogilev | 0:0 | Dzerzhinsk | |||||||||
Dynamo Brest | 4:1 | FK Smorgon | |||||||||
Banga | 0:2 | Dziugas | |||||||||
USM Annaba | 0:2 | CS Constantine | |||||||||
ES Mostaganem | 14:13 on pens | NA Hussein Dey | |||||||||
CR Belouizdad | 2:0 | Olympique Akbou | |||||||||
O. Khouribga | 2:1 | Difaâ El Jadida | |||||||||
SCC Mohammedia | 4:1 | Berrechid | |||||||||
ND Ilirija | 1:2 | NK Triglav | |||||||||
NK Dekani | 0:1 | Tabor Sezana | |||||||||
NK Krka | 0:0 | NK Fuzinar | |||||||||
Rudar Velenje | 3:1 | NK Tolmin | |||||||||
NK Radomlje U19 | 2:2 | NK Bravo U19 | |||||||||
FC Dila | 3:1 | Iberia 1999 | |||||||||
Kolkheti Poti | 3:1 | FC Telavi | |||||||||
Dinamo Batumi | 3:2 | Torpedo Kutaisi | |||||||||
FC Locomotive | 1:1 | Shturmi | |||||||||
Charlotte Ind. | 2:1 | Spokane | |||||||||
Connah's Quay | 0:0 | Newtown | |||||||||
Pontypridd | 0:1 | Haverfordwest | |||||||||
Barry Town | 0:0 | Penybont | |||||||||
Colwyn Bay | 1:2 | Aberystwyth | |||||||||
Llandudno | 0:4 | Holywell | |||||||||
Gresford | 1:2 | Ruthin | |||||||||
Llanidloes | 1:2 | Chirk AAA | |||||||||
Mold Alex | 2:1 | Caersws | |||||||||
Porthmadog | 0:3 | Airbus UK | |||||||||
Palmeiras | 1:0 | Novorizontino | |||||||||
DSV Leoben | 0:0 | SV Kapfenberg | |||||||||
SKN St. Pölten | 3:1 | SKU Amstetten | |||||||||
SV Ried | 0:1 | Grazer AK 1902 | |||||||||
Remo | 2:1 | Tuna Luso | |||||||||
Nordsjaelland | 2:3 | Aarhus GF | |||||||||
Silkeborg IF | 6:1 | FC Fredericia | |||||||||
Cerro Largo | 0:2 | Racing Club | |||||||||
Peñarol | 0:0 | Nacional | |||||||||
CS Grevenmacher | 2:4 | Weiler | |||||||||
Jeunesse Canach | 2:2 | FC Mamer 32 | |||||||||
E. Ettelbrück | 0:2 | Lorentzweiler | |||||||||
Doxa Katokopias | 0:1 | Othellos Athien | |||||||||
Apol. Limassol | 1:0 | AEZ Zakakiou | |||||||||
Kuressaare | 3:0 | Kalev | |||||||||
Dunedin C.R. | 1:5 | Cashmere Tech | |||||||||
FC Twenty 11 | postponed | Nelson Suburbs | |||||||||
Coastal Spirit | 7:0 | Selwyn | |||||||||
Bay Olympic | 2:1 | East Coast Bays | |||||||||
Tauranga City | 1:4 | Auckland United | |||||||||
Birkenhead | 3:1 | West Coast | |||||||||
Manurewa | 1:2 | Western Springs | |||||||||
Auckland City | 1:0 | Eastern Suburbs | |||||||||
N. Wellington | 0:2 | Wat. Karori | |||||||||
Alianza Lima | 3:0 | Los Chankas | |||||||||
Derry City | 0:1 | Galway United | |||||||||
Drogheda United | 0:0 | St. Pat's | |||||||||
Shelbourne | 2:1 | Dundalk FC | |||||||||
Waterford FC | 0:1 | Sligo Rovers | |||||||||
Shamrock Rovers | 3:1 | Bohemians | |||||||||
Bray Wanderers | 2:2 | Cobh Ramblers | |||||||||
Cork City | 1:0 | Athlone Town | |||||||||
Kerry FC | 1:1 | Wexford FC | |||||||||
Longford Town | 1:2 | UCD | |||||||||
Treaty United | 0:1 | Finn Harps | |||||||||
Glentoran | 1:3 | Linfield | |||||||||
O'Higgins | 0:3 | CD Iquique | |||||||||
Athletic | 3:0 | Pouso Alegre | |||||||||
Burgos CF | 0:0 | Espanyol | |||||||||
SO Cholet | 1:1 | Red Star FC | |||||||||
Marignane GCB | 2:0 | FC Versailles | |||||||||
Dijon | 1:1 | Nîmes Olympique | |||||||||
Le Mans FC | 1:0 | SAS Epinal | |||||||||
LB Châteauroux | 1:0 | FC Martigues | |||||||||
Leixões U23 | 2:2 | Ac. Viseu S23 | |||||||||
Belenenses | 3:1 | Feirense | |||||||||
Paços Ferreira | 2:0 | Oliveirense | |||||||||
Tondela | 1:0 | Länk FCV | |||||||||
Gil Vicente | 1:2 | Famalicão | |||||||||
Benfica | 1:0 | Chaves | |||||||||
CF Estrela | 1:2 | Sporting CP |
|
||||||||
Ayr United | 2:1 | Airdrieonians | |||||||||
FSK Mariupol | 1:1 | Prykarpattya | |||||||||
Podillya | 3:1 | Kremin | |||||||||
Karpaty Lviv | 1:0 | Viktoriya | |||||||||
Livyi Bereg | 3:0 | Agrobiznes | |||||||||
Chayka | 2:2 | PFK Zvyagel | |||||||||
Neuchâtel Xamax | 2:1 | FC Schaffhausen | |||||||||
Stade Nyonnais | 0:4 | FC Sion |
|
||||||||
AC Bellinzona | 5:2 | FC Aarau | |||||||||
Liberec U19 | 1:2 | Zlin U19 | |||||||||
Hodonin | 0:0 | Zlinsko | |||||||||
Uhersky Brod | 1:1 | Zlin B | |||||||||
Blansko | 1:2 | Start Brno | |||||||||
Frydek-Mistek | 1:2 | Karvina B | |||||||||
Hranice | 1:0 | Tatran Bohunice | |||||||||
SFC Opava | 1:1 | HS Kromeriz | |||||||||
Jihlava | 1:2 | Dukla Prague | |||||||||
Pribram | 0:1 | Vlasim | |||||||||
Zbrojovka Brno | 2:3 | Sparta Prague B | |||||||||
SZ Peng City | 2:2 | CZ Mighty Lions | |||||||||
Radnicki BG | 0:1 | Sloboda Uzice | |||||||||
Jedinstvo Ub | 2:0 | Metalac | |||||||||
Dubocica | 0:1 | Macva | |||||||||
Cibalia | 1:2 | Zrinski Osjecko | |||||||||
NK Solin | 0:1 | NK Jarun | |||||||||
Jagiellonia II | 2:3 | U. Skierniewice | |||||||||
Bron Radom | 2:2 | Lechia Tomaszow | |||||||||
Pogon II | 1:4 | Blekitni | |||||||||
Unia Solec | 1:0 | Swit Szczecin | |||||||||
Wikęd Luzino | 1:2 | Noteć Czarnków | |||||||||
Gornik II | 0:3 | MKS Kluczbork | |||||||||
Warta Gorzow | 2:0 | Gwarek T.G. | |||||||||
KSZO Ostrowiec | 3:0 | Sokol Sieniawa | |||||||||
Olimpik-Mobiuz | 0:0 | Mash'al | |||||||||
OKMK Olmaliq | 1:0 | Bunyodkor | |||||||||
Qizilqum | 0:0 | Loko Tashkent | |||||||||
Boro U18 | 0:2 | Sunderland U18 | |||||||||
H. Ramat Gan | 0:0 | Ironi Tiberias | |||||||||
Kiryat Shmona | 0:2 | H. Umm al-Fahm | |||||||||
H. Kfar Saba | 2:2 | Ness Ziona | |||||||||
H. Nof HaGalil | 2:2 | Bnei Yehuda | |||||||||
Hapoel Afula | 3:1 | H Rishon leZion | |||||||||
Hertha BSC II | 1:1 | Lok Leipzig | |||||||||
SV Wallern | 2:1 | ASK Klagenfurt | |||||||||
Bad Gleichenb. | 1:6 | ASK Voitsberg | |||||||||
SPG Wels | 1:1 | Deutschlandsbg. | |||||||||
Amateure OÖ | 3:0 | Vöcklamarkt | |||||||||
SC Weiz | 2:0 | Allerheiligen | |||||||||
FC Gleisdorf 09 | 3:2 | Wolfsberg II | |||||||||
FC Marchfeld | 1:0 | TWL Elektra | |||||||||
Drassburg | 3:1 | SC Neusiedl/See | |||||||||
Ardagger | 0:2 | Wiener SC | |||||||||
Kremser SC | 1:3 | Oberwart | |||||||||
Traiskirchen | 0:2 | Rapid Wien II | |||||||||
Silz/Mötz | 3:5 | Imst | |||||||||
Saalfelden | 3:0 | Wolfurt | |||||||||
Schwaz | 0:0 | St. Johann | |||||||||
BTS Neustadt | 4:2 | ESC Geestemünde | |||||||||
Slovan U21 | 0:0 | Tatran Presov | |||||||||
Slavoj Trebisov | 1:2 | FC Petrzalka | |||||||||
Puchov | 0:0 | Dolny Kubin | |||||||||
Pohronie | 0:2 | Komarno | |||||||||
Excelsior U18 | 3:1 | PEC Zwolle U18 | |||||||||
Kilb | 1:1 | Langenrohr | |||||||||
Zwettl | 1:1 | Kottingbrunn | |||||||||
SC Ortmann | 0:4 | Schrems | |||||||||
Wiener Neustadt | 0:0 | Korneuburg | |||||||||
SC/ESV Parndorf | 2:0 | Halbturn | |||||||||
Bad Sauerbrunn | 4:0 | Edelserpentin | |||||||||
Leithaprodersd. | 1:1 | Deutschkreutz | |||||||||
Marz | 2:1 | Rudersdorf | |||||||||
Pinkafeld | 4:1 | Schattendorf | |||||||||
ASKÖ Oedt | 3:0 | Bad Leonfelden | |||||||||
Schallerbach | 3:3 | Micheldorf | |||||||||
Fehring | 0:1 | Ilz | |||||||||
Frauental | 0:2 | Heiligenkreuz | |||||||||
ASK Köflach | 3:0 | Bruck/Mur | |||||||||
Lafnitz II | 3:3 | Fürstenfeld | |||||||||
SV Tillmitsch | 1:0 | SC Kalsdorf | |||||||||
Fügen | 2:0 | Völs | |||||||||
WSG Tirol II | 3:2 | Kundl | |||||||||
Kitzbühel | 1:2 | FC Volders | |||||||||
Grödig | 0:1 | Siezenheim | |||||||||
Seekirchen | 3:0 | Bramberg | |||||||||
Bürmoos | 0:2 | UFC Hallein | |||||||||
FC Puch | 2:0 | Henndorf | |||||||||
Adnet | 3:1 | Golling | |||||||||
Eugendorf | 3:0 | SAK 1914 | |||||||||
Kuchl | 1:0 | Straßwalchen | |||||||||
FC Collex-Bossy | 1:0 | Châtel-St-Denis | |||||||||
Tadamon Sour | 3:0 | AC Tripoli | |||||||||
Cracovia U19 | 2:2 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
LDU Quito | 5:0 | Imbabura SC | |||||||||
Jelgava | 0:1 | Metta | |||||||||
FK Qabala | 0:1 | Neftchi Baku | |||||||||
Kapaz PFK | 1:6 | Qarabag FK | |||||||||
FC Nikarm | 2:4 | Ararat II | |||||||||
Gandzasar | 0:1 | Artsakh | |||||||||
Vasalunds IF | 3:1 | Karlbergs BK | |||||||||
FBK Karlstad | 0:2 | Täby FK | |||||||||
Lunds BK | 1:0 | FC Rosengård | |||||||||
Torns IF | 1:0 | Torslanda IK | |||||||||
Falkenbergs FF | 1:1 | FC Trollhättan | |||||||||
CD Lunda Sul | 1:1 | Bravos do Maqui | |||||||||
SPAL U19 | 0:1 | Vicenza U19 | |||||||||
Brescia U19 | 0:1 | AlbinoLeffe U19 | |||||||||
Cittadella U19 | 2:1 | Udinese U19 | |||||||||
Barito Putera | 0:0 | PSIS |
|
||||||||
Madura United | 0:0 | PSS Sleman |
|
||||||||
PSM Makassar | 1:1 | Borneo FC |
|
||||||||
Virtus Bolzano | 2:1 | Este | |||||||||
Campodarsego | 0:1 | Clodiense | |||||||||
Al-Shamal SC | 2:1 | Al-Ahli SC | |||||||||
Umm Salal SC | 1:2 | Muaither SC | |||||||||
Spartanii | 2:4 | Saksan | |||||||||
CF América U23 | 0:1 | San Luis U23 | |||||||||
Mazatlán U23 | 1:1 | Tijuana U23 | |||||||||
KAA Gent | 5:1 | Standard Liège |
|
||||||||
Hamm United | 0:2 | Bramfelder SV | |||||||||
Mohammedan | 4:0 | Fortis FC | |||||||||
CTG Abahani | 0:1 | Bangl. Police | |||||||||
Sheikh Jamal | 1:1 | Sheikh Russel | |||||||||
Kenkre FC | 0:2 | Bengaluru U. | |||||||||
SC Bengaluru | 3:1 | United SC | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match