Bournemouth | 0:2 | Man Utd |
|
||||||||
Espanyol | 0:1 | SD Eibar | |||||||||
Valencia | 1:2 | Getafe | |||||||||
Real Madrid | 1:1 | Athletic |
|
||||||||
Boa Esporte | 0:2 | Fortaleza |
|
||||||||
Coritiba FC | 1:0 | Atlético-GO |
|
||||||||
Toronto | 1:2 | Chivas |
|
||||||||
Galatasaray | 0:2 | Akhisarspor | |||||||||
Goiás | 2:0 | Avaí FC |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 0:1 | E. Frankfurt |
|
||||||||
Loko Moscow | 0:0 | Akhmat Grozny | |||||||||
Zenit S-Pb | 2:1 | Dynamo Moscow | |||||||||
CSKA Moscow | 3:0 | Amkar Perm | |||||||||
Defensor SC | 3:1 | Monagas SC | |||||||||
Millonarios | 4:0 | Deportivo Lara | |||||||||
Cerro Porteño | 0:0 | Grêmio |
|
||||||||
AZ Alkmaar | 4:3 | Vitesse | |||||||||
Roda JC | 2:2 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
Excelsior | 2:2 | Heracles Almelo | |||||||||
Sparta R. | 2:1 | NAC Breda | |||||||||
Willem II | 1:5 | Feyenoord |
|
||||||||
FC Basel | 1:0 | Grasshoppers |
|
||||||||
FC Sion | 0:1 | FC Lugano |
|
||||||||
FC Thun | 2:2 | BSC Young Boys |
|
||||||||
FC Zürich | 4:0 | FC St. Gallen |
|
||||||||
AEK Athens | 1:0 | AE Larisa | |||||||||
AC Horsens | 2:2 | Nordsjaelland | |||||||||
FC Copenhagen | 2:1 | Aalborg BK | |||||||||
Randers FC | 1:1 | Odense BK | |||||||||
NK Rudes | 1:2 | NK Lokomotiva | |||||||||
Dinamo Zagreb | 0:1 | NK Osijek | |||||||||
Hajduk Split | 4:0 | Cibalia | |||||||||
SJK Seinäjoki | 0:1 | HJK Helsinki | |||||||||
KuPS | 0:1 | RoPS | |||||||||
Ruisku | 0:1 | Espoon PS | |||||||||
Töölön Taisto | 1:4 | Atlantis FC | |||||||||
C. Balchik | 4:0 | Strumska Slava | |||||||||
Neftochimic | 0:1 | Nesebar | |||||||||
Vereya | 2:2 | Botev Plovdiv | |||||||||
CSKA-Sofia | 2:2 | Levski Sofia | |||||||||
Ludogorets | 7:0 | Beroe | |||||||||
NK Domzale | 1:0 | NK Celje | |||||||||
NK Krsko | 1:0 | ND Gorica | |||||||||
SpVgg Erlangen | 0:3 | ATSV Erlangen | |||||||||
TSV Sonnefeld | 0:2 | SV Memmelsdorf | |||||||||
TSV Lengfeld | 3:2 | Alem. Haibach | |||||||||
ESV Ansbach-Eyb | 1:2 | Unterpleichfeld | |||||||||
Pfarrkirchen | 1:0 | SV Erlbach | |||||||||
SB Rosenheim | 2:1 | TV Aiglsbach | |||||||||
Teutonia Uelzen | 1:3 | MTV TB Lbg. | |||||||||
TSV Etelsen | 1:1 | Ottersberg | |||||||||
TuSG Ritterhude | 1:0 | Ahlerstedt/Ott. | |||||||||
E. Lüneburg | 0:0 | Rotenburger SV | |||||||||
Offenburger FV | 3:5 | Freiburger FC | |||||||||
SV Linx | 4:1 | FC Neustadt | |||||||||
FV Lörrach-Br. | 1:0 | SC Lahr | |||||||||
Tegernheim | 1:1 | Burglengenfeld | |||||||||
SV Donaustauf | 1:0 | Ettmannsdorf | |||||||||
F. Regensburg | 1:1 | St. Hauzenberg | |||||||||
SG Johannesberg | 2:0 | SV Kaufungen 07 | |||||||||
Hünfelder SV | 1:2 | SV 1910 Neuhof | |||||||||
SC Willingen | 5:1 | CSC 03 Kassel | |||||||||
Weidenhausen | 3:2 | Schwalmstadt | |||||||||
SV Bevern | 4:0 | Holthausen/B. | |||||||||
TV Dinklage | 3:1 | GMHütte | |||||||||
BW Papenburg | 2:1 | H. Friesoythe | |||||||||
SSV Kästorf | 1:0 | BSC Acosta | |||||||||
Friedrichstal | 4:0 | ASV Durlach | |||||||||
FC Espanol | 2:1 | F. Heddesheim | |||||||||
SG Kirchheim | 3:0 | VfR Gommersdorf | |||||||||
SG Rieschweiler | 1:2 | A. Ludwigshafen | |||||||||
RWO Alzey | 3:1 | ASV Winnweiler | |||||||||
Waldalgesheim | 2:0 | SV Herschberg | |||||||||
Hassia Bingen | 3:4 | Bad Kreuznach | |||||||||
FK Pirmasens II | 3:1 | TB Jahn Zeiskam | |||||||||
Heikendorfer SV | 1:2 | TSV Altenholz | |||||||||
Gettorfer SC | 2:0 | Büdelsd. TSV | |||||||||
C. Schönkirchen | 3:1 | TSV Klausdorf | |||||||||
Eckernförder SV | 2:1 | Schleswig 06 | |||||||||
TuS Hartenholm | 5:2 | Phoenix Kisdorf | |||||||||
FC Reher/Puls | 1:0 | Kellinghusen | |||||||||
Pr. Reinfeld | 1:4 | GW Siebenbäumen | |||||||||
Phönix Lübeck | 9:0 | SV Schackendorf | |||||||||
SV Bavenstedt | 1:3 | TSV Burgdorf | |||||||||
Holzwickeder SC | 2:1 | Westf. Wickede | |||||||||
ASV Mettmann | 0:2 | Heiligenhaus | |||||||||
FC Remscheid | 6:2 | VfL Benrath | |||||||||
Hohenstein-E. | 1:1 | K. Markkleeberg | |||||||||
Vikt. Buchholz | 2:0 | Sterkrade-Nord | |||||||||
SG Malberg/R. | 1:3 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
Emmelshausen | 1:0 | SF Eisbachtal | |||||||||
SV Windhagen | 3:1 | SG Alfbachtal | |||||||||
SG Betzdorf | 1:1 | TuS Oberwinter | |||||||||
MSV Neuruppin | 4:1 | SV Falkensee/F. | |||||||||
Vatanspor HG | 1:4 | Hanauer SC 1960 | |||||||||
SG Aumund-Veg. | 0:1 | BSC Hastedt | |||||||||
FAS | 4:1 | Sonsonate | |||||||||
CD Audaz | 3:1 | CD Águila | |||||||||
CD Dragón | 1:2 | L.A. Firpo | |||||||||
Fortaleza CEIF | 1:0 | Orsomarso SC | |||||||||
Llaneros FC | 2:2 | Real Santander | |||||||||
Quindío | 1:1 | Tigres FC | |||||||||
Barranquilla FC | 0:1 | Real C. | |||||||||
Leones FC | 0:1 | Deportes Tolima | |||||||||
Boyacá Chicó | 2:1 | A. Bucaramanga | |||||||||
Atlético Huila | 2:0 | Deportivo Pasto | |||||||||
SK Dnipro-1 | 1:4 | Dynamo Kyiv | |||||||||
Shakhtar D. | 5:1 | FK Mariupol | |||||||||
FK Kukësi | 1:1 | KF Laçi | |||||||||
Flamurtari FC | 0:2 | KF Skënderbeu | |||||||||
Atlantas | 0:2 | Riteriai | |||||||||
Kauno Zalgiris | 0:0 | Zalgiris | |||||||||
Ismaily | 2:1 | El Makasa | |||||||||
El Mokawloon | 0:0 | Zamalek | |||||||||
BATE Borisov | 2:0 | Neman Grodno | |||||||||
Dynamo Brest | 2:0 | Dnepr Mogilev | |||||||||
KACM Marrakech | 3:2 | Rapide Oued Zem | |||||||||
Legia Warszawa | 2:1 | Górnik Zabrze | |||||||||
SV Mattersburg | 0:3 on pens | RB Salzburg |
|
||||||||
Sturm Graz | 3:2 AET | Rapid Vienna |
|
||||||||
Kawasaki Front. | 2:2 | Ulsan HD | |||||||||
Melbourne | 2:1 | SH Port | |||||||||
Jeonbuk Hyundai | 3:0 | Kitchee | |||||||||
TJ Tianhai | 3:2 | Kashiwa Reysol | |||||||||
SM Caen | 1:3 | Paris SG |
|
||||||||
Shinnik | 0:1 | Avangard Kursk | |||||||||
Spartak Moscow | 5:6 on pens | Tosno | |||||||||
FC Wiltz 71 | 3:2 | FC Rodange 91 | |||||||||
US Hostert | 2:1 AET | US Esch | |||||||||
CS Grevenmacher | 0:1 | Differdange 03 | |||||||||
Titus Petange | 1:2 | RFCU Luxembourg | |||||||||
Puskás AFC | 4:0 | Debrecen | |||||||||
Kuressaare | 0:7 | FC Flora | |||||||||
FC Flora U21 | 7:3 | JK Viljandi | |||||||||
LC Sailors | 1:6 | Albirex N. (S) | |||||||||
Tampines Rovers | 4:0 | Hougang Utd. | |||||||||
Chaika Pes. | 3:1 | SKA Rostov | |||||||||
Caldas | 1:2 AET | Desportivo Aves | |||||||||
Sporting CP | 6:4 on pens | FC Porto |
|
||||||||
Dumbarton | 0:1 | Inverness CT | |||||||||
FC Aarau | 2:2 | Neuchâtel Xamax | |||||||||
C. Budejovice B | 0:3 | Jihlava B | |||||||||
Velke Mezirici | 3:2 | Hulin | |||||||||
HS Kromeriz | 2:0 | Uhersky Brod | |||||||||
Loko Vltavin | 3:0 | SK Nymburk | |||||||||
Huragan Morag | 1:3 | Pol. Warsaw | |||||||||
Legia II | 1:3 | Lechia Tomaszow | |||||||||
Warta Sieradz | 1:0 | Swit N.D.M. | |||||||||
GKS Wikielec | 2:4 | Bielsk Podlaski | |||||||||
Victoria Sulejowek | 2:2 | Mazur Elk | |||||||||
Elana Torun | 1:0 | Kotwica | |||||||||
Górnik Konin | 0:0 | KP Starogard | |||||||||
GKS Przodkowo | 1:2 | Swit Szczecin | |||||||||
Jarota Jarocin | 2:1 | Polonia Sroda | |||||||||
Unia Turza | 2:3 | Stal Brzeg | |||||||||
Skra Czesto. | 0:0 | Rekord B-B | |||||||||
Chojniczanka | 0:2 | GKS Katowice | |||||||||
Sirius | 0:0 | Häcken | |||||||||
Kalmar FF | 1:1 | Östersund | |||||||||
Djurgården | 3:0 | Malmö FF | |||||||||
Örebro SK | 1:1 | AIK | |||||||||
Okzhetpes | 3:5 | Kairat Almaty | |||||||||
Kyran | 0:6 | Ordabasy | |||||||||
Shakhter K. | 7:6 on pens | Qyzyljar | |||||||||
Maktaaral | 3:1 | FC Astana | |||||||||
Kaysar | 2:0 | Aktobe | |||||||||
Taraz | 4:5 on pens | Irtysh | |||||||||
Tobol Kostanay | 1:0 | Zhetysu | |||||||||
Akzhayik | 0:1 | Atyrau | |||||||||
Sutjeska Niksic | 2:1 | Rudar Pljevlja | |||||||||
Chelsea U18 | 0:3 | Spurs U18 | |||||||||
Southampton U18 | 0:1 | Arsenal U18 | |||||||||
Spartak Trnava | 3:4 on pens | Slo. Bratislava | |||||||||
MSK Zilina | 0:0 | Ruzomberok | |||||||||
Karlsruher SC | 4:0 | W. Mannheim |
|
||||||||
Stalowa Wola | 2:0 | Znicz Pruszkow | |||||||||
Siarka T. | 2:4 | GKS Belchatow | |||||||||
Warta Poznan | 3:3 | Gwardia Koszalin | |||||||||
Wisla Pulawy | 2:0 | ROW Rybnik | |||||||||
Garbarnia | 1:0 | Rozwój Katowice | |||||||||
Wolfsburg II | 0:0 | Drochtersen/A. | |||||||||
VfV Hildesheim | 1:1 | TSV Havelse | |||||||||
G. Egestorf/L. | 2:5 | Hamburger SV II | |||||||||
VfB Oldenburg | 2:0 | St. Pauli II | |||||||||
LSK Hansa | 2:2 | E. Norderstedt | |||||||||
BSV Rehden | 3:1 | Braunschweig II | |||||||||
Wuppertaler SV | 3:1 | Wattenscheid 09 | |||||||||
M'gladbach II | 0:1 | B. Dortmund II |
|
||||||||
Düsseldorf II | 1:4 | SV Rödinghausen | |||||||||
Viktoria Köln | 2:2 | SC Wiedenbrück | |||||||||
Kitzbühel | 3:1 | Saalfelden | |||||||||
Kickers Luzern | 1:1 | FC Bassecourt | |||||||||
CSD Municipal | 0:1 | Cobán Imperial | |||||||||
Malacateco | 1:0 | CD Petapa | |||||||||
Guastatoya | 2:0 | CD Marquense | |||||||||
Xelajú | 0:1 | Sanarate FC | |||||||||
Cartaginés | 0:1 | Liberia | |||||||||
Grecia | 0:3 | La U | |||||||||
SV Lippstadt 08 | 3:1 | 1.FC Kaan-M. | |||||||||
Hammer SpVg | 6:2 | FC Gütersloh | |||||||||
Spfr. Siegen | 1:2 | SC Paderborn II | |||||||||
TuS Ennepetal | 4:0 | Schalke 04 II | |||||||||
TSV Aubstadt | 0:0 | Schweinfurt II | |||||||||
Ammerthal | 2:1 | Bayern Hof | |||||||||
1.Göppinger SV | 2:0 | TSG Backnang | |||||||||
FC 08 Villingen | 1:1 | FV Ravensburg | |||||||||
SW Essen | 3:0 | VfB Speldorf | |||||||||
OSC Vellmar | 4:1 | SV Steinbach | |||||||||
SV Gonsenheim | 7:1 | Pfeddersheim | |||||||||
FV Dudenhofen | 1:0 | FV Engers 07 | |||||||||
Malchower SV | 2:2 | FCM Schwerin | |||||||||
FC Strausberg | 7:0 | GW Brieselang | |||||||||
BSG Wismut Gera | 1:1 | VFC Plauen | |||||||||
VfL Halle 96 | 0:1 | Ein. Rudolstadt | |||||||||
Schott Jena | 0:1 | CZ Jena II | |||||||||
TSV Wankendorf | 0:1 | VfR Neumünster | |||||||||
TSV Lägerdorf | 0:1 | Heider SV | |||||||||
Friedrichsberg | 0:2 | PSV Neumünster | |||||||||
Arm. Hannover | 2:1 | MTVE Celle | |||||||||
SVG Göttingen | 4:1 | MTV Gifhorn | |||||||||
1.FC Wunstorf | 1:0 | TuS Sulingen | |||||||||
BV Cloppenburg | 1:1 | Heeslinger SC | |||||||||
Bandar Abbas | 1:1 | Naft Gachsaran | |||||||||
Sardar Bukan | 2:2 | Damash Gilan | |||||||||
Sanat Naft Nov | 1:6 | Shahin Bushehr | |||||||||
Esteghlal Jonub | 1:1 | Arvand Kh | |||||||||
Etehad Fuman | 3:0 | Khosheh Talaei | |||||||||
Naft Omidiyeh | 1:0 | Moghavemat | |||||||||
Slavoj Trebisov | 3:1 | Bardejov | |||||||||
Groningen U19 | 4:3 | Heerenveen U19 | |||||||||
OSK Igalo | 0:0 | OFK Grbalj | |||||||||
B. Podgorica | 1:2 | OFK Titograd | |||||||||
FC Brunnen | 2:1 | FC Ibach | |||||||||
VfL Bochum U17 | 1:5 | B. Dortmund U17 | |||||||||
Langenegg | 6:1 | Wolfurt | |||||||||
AKA Austria U18 | 4:0 | Burgenland U18 | |||||||||
FC Chippis | 1:4 | FC Collex-Bossy | |||||||||
Signal FC | 2:2 | Servette U21 | |||||||||
FC Monthey | 3:1 | CS Chênois | |||||||||
FC Bex | 0:1 | Urania Genève | |||||||||
Perly-Certoux | 0:2 | US Terre Sainte | |||||||||
FC Farvagny | 4:1 | FC Colombier | |||||||||
FC Echichens | 4:3 | FC Boudry | |||||||||
FC Genolier | 1:2 | Stade-Payerne | |||||||||
FC Vallorbe | 3:3 | CS Romontois | |||||||||
FC Muri-G. | 1:2 | FC Biel-Bienne | |||||||||
AS Novazzano | 1:0 | FC Eschenbach | |||||||||
FC Biberist | 0:4 | Blue Stars ZH | |||||||||
SC Schöftland | 0:0 | FC Wangen b. O. | |||||||||
FC Rothrist | 0:2 | FC Olten | |||||||||
FC Wohlen U23 | 2:5 | SC Zofingen | |||||||||
FC Wettingen | 2:2 | NK Pajde | |||||||||
FC Dübendorf | 1:1 | FC Uzwil | |||||||||
FC Wil II | 3:0 | FC Buchs | |||||||||
FC Einsiedeln | 1:7 | FC Linth 04 | |||||||||
FC Bazenheid | 7:1 | Chur 97 | |||||||||
BFC Dynamo | 2:1 | TeBe Berlin | |||||||||
Berliner SC | 3:2 AET | E. Mahlsdorf | |||||||||
Global FC | 0:2 | United City | |||||||||
Warta G. U19 | 0:4 | Wa. Poznan U19 | |||||||||
S. Szczecin U19 | 0:2 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
Slask U19 | 1:1 | Lechia U19 | |||||||||
FK Krupa | 2:0 | Zvijezda 09 | |||||||||
Sloboda Tuzla | 1:4 | Zeljeznicar | |||||||||
Hang Yuan FC | 3:0 | NSTC football | |||||||||
Tainan City | 0:3 | Taipower | |||||||||
Gospel | 0:1 | Happy Valley | |||||||||
Kyrgyzaltyn | 5:6 | Alay Osh | |||||||||
Alga Bishkek | 0:0 | Dordoi Bishkek | |||||||||
Abdysh-Ata Kant | 2:1 | Neftchi | |||||||||
KF Vëllaznimi | 0:0 | KF Drenica | |||||||||
KF Vushtrria | 1:1 AET | FC Prishtina | |||||||||
Sumgayit | 1:1 | Shamakhi | |||||||||
Neftchi Baku | 1:3 | FK Qabala | |||||||||
Europa FC | 1:0 | Mons Calpe | |||||||||
Lynx FC | 0:1 | Lions Gibraltar | |||||||||
Shirak Gyumri | 0:1 | Gandzasar | |||||||||
Macva | 1:1 | Mladost | |||||||||
FK Cukaricki | 4:2 | Partizan | |||||||||
Inter Allies | 1:0 | Eleven Wonders | |||||||||
Bechem United | 2:1 | Legon Cities FC | |||||||||
Asante Kotoko | 1:1 | Berekum Chelsea | |||||||||
WAFA SC | 1:1 | Ashanti Gold | |||||||||
Karela United | 3:1 | Hearts of Oak | |||||||||
C. Aystetten | 4:1 | SC Olching | |||||||||
SV Raisting | 1:1 | Illertissen II | |||||||||
SV Mering | 1:2 | FC Gundelfingen | |||||||||
Milan U19 | 0:1 | Chievo U19 | |||||||||
Vardar | 2:3 | Shkendija | |||||||||
FK Skopje | 1:1 | Sileks | |||||||||
Brera Strumica | 1:2 | FC Shkupi | |||||||||
Renova | 2:1 | Rabotnicki | |||||||||
Pelister Bitola | 1:1 | Pobeda Prilep | |||||||||
Gravina | 2:0 | Team Altamura | |||||||||
Crema | 0:0 | Campodarsego | |||||||||
Cafetaleros | 3:2 | Dorados Sinaloa | |||||||||
Standard Liège | 2:1 | RSC Anderlecht |
|
||||||||
KSC Lokeren | 2:2 | KV Oostende | |||||||||
KAS Eupen | 0:1 | Royal Antwerp |
|
||||||||
Beerschot V.A. | 1:3 | Sint-Truiden | |||||||||
Juventude | 4:3 | VfL Lohbrügge | |||||||||
Real Kashmir | 1:0 | Delhi United FC | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match