Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 419
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 1 13/14
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(1.) Tosno | 3:3 | Zenit2 (10.) | ||
Mon
Jul 15, 2013
- 12:00 PM
|
||||
300 · Artur Fedorov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
44' | ||||
1:2 | 53' | |||
1:3 | 58' | |||
85' | 2:3 | |||
90+1' | 3:3 | |||
(7.) Sever | 2:0 | FС Vol (15.) | ||
Mon
Jul 15, 2013
- 2:00 PM
|
||||
400 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
75' | 2:0 | |||
(17.) Rusj S | 2:0 | SpKost (12.) | ||
Mon
Jul 15, 2013
- 4:00 PM
|
||||
500 · German Kravchenko | ||||
Course of play | ||||
38' | 1:0 | |||
61' | 2:0 | |||
(9.) Lokomo | 2:2 | Khimki (3.) | ||
Mon
Jul 15, 2013
- 5:00 PM
|
||||
300 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
28' | 1:1 | |||
44' | 2:1 | |||
2:2 | 48' | |||
(5.) Dnepr | 1:2 | Volga (16.) | ||
Mon
Jul 15, 2013
- 5:30 PM
|
||||
650 · Gennadi Anoshin | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
1:1 | 44' | |||
1:2 | 55' | |||
(8.) Dolgop | 1:3 | Teksti (2.) | ||
Mon
Jul 15, 2013
- 5:30 PM
|
||||
1.000 · Yuriy Aponasenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
0:2 | 14' | |||
0:3 | 26' | |||
51' | 1:3 | |||
(11.) Strogi | 0:3 | T.Vlad (6.) | ||
Mon
Jul 15, 2013
- 6:00 PM
|
||||
200 · Vladimir Rogulev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
0:2 | 32' | |||
0:3 | 52' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 13/14
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Torpedo Vlad. | 1 | 3 | 3 | |
2 | Tekstilshchik | 1 | 2 | 3 | |
3 | Rusj S-Pb | 1 | 2 | 3 | |
3 | Sever Murmansk | 1 | 2 | 3 | |
5 | Volga Tver | 1 | 1 | 3 | |
6 | Zenit 2 S-Pb | 1 | 0 | 1 | |
6 | Tosno | 1 | 0 | 1 | |
8 | Lokomotiv 2 | 1 | 0 | 1 | |
8 | Khimki | 1 | 0 | 1 | |
10 | Kolomna | - | - | 0 | |
10 | Pskov-747 | - | - | 0 | |
10 | Znamya Truda | - | - | 0 | |
13 | Dnepr Smolensk | 1 | -1 | 0 | |
14 | FK Dolgoprudnyi | 1 | -2 | 0 | |
15 | Sp. Kostroma | 1 | -2 | 0 | |
15 | Vologda | 1 | -2 | 0 | |
17 | Strogino Moscow | 1 | -3 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...