1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 1 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(3.) NN | 1:0 | Tomsk (18.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 2:00 PM
|
||||
3.277 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(21.) Cherta | 1:2 | Sprtk2 (14.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 3:00 PM
|
||||
800 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
65' | 1:1 | |||
1:2 | 78' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(19.) Irtysh | 1:2 | Enisey (10.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Dmitri Streltsov | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
1:1 | 32' | |||
1:2 | 83' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(15.) Teksti | 0:0 | Veles (8.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 5:00 PM
|
||||
Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
78' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(20.) Bryans | 0:1 | ORE (2.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 5:00 PM
|
||||
973 · Artur Fedorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 59' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(9.) Fakel | 1:0 | Akron (17.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 6:00 PM
|
||||
2.127 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
78' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(7.) NKN | 1:1 | Chaika (12.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 6:00 PM
|
||||
300 · Maksim Matyunin | ||||
Course of play | ||||
60' | 1:0 | |||
1:1 | 79' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(13.) Volgar | 3:0 | Krasn2 (16.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 6:00 PM
|
||||
Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
86' | 3:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(4.) Alania | 2:4 | SKA Kh (11.) | ||
Sat
Aug 1, 2020
- 7:00 PM
|
||||
95 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
0:2 | 15' | |||
33' | 1:2 | |||
1:3 | 45+1' | |||
1:4 | 55' | |||
64' | 2:4 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(22.) SHNK | 1:0 | Torped (6.) | ||
Sun
Aug 2, 2020
- 3:30 PM
|
||||
Vladimir Seldyakov | ||||
Course of play | ||||
90+2' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) KS | 0:0 | Balt. (5.) | ||
Sun
Aug 2, 2020
- 6:00 PM
|
||||
4.137 · Vladimir Seldyakov | ||||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volgar | 1 | 3 | 3 | |
2 | SKA Khabarovsk | 1 | 2 | 3 | |
3 | Spartak 2 | 1 | 1 | 3 | |
3 | Enisey | 1 | 1 | 3 | |
5 | Orenburg | 1 | 1 | 3 | |
6 | Fakel Voronezh | 1 | 1 | 3 | |
6 | Shinnik Yaroslav | 1 | 1 | 3 | |
6 | Nizhny Novgorod | 1 | 1 | 3 | |
9 | Chaika Pes. | 1 | 0 | 1 | |
10 | Neftekhimik | 1 | 0 | 1 | |
11 | Veles Moscow | 1 | 0 | 1 | |
11 | Tekstilshchik | 1 | 0 | 1 | |
11 | Baltika | 1 | 0 | 1 | |
11 | KS Samara | 1 | 0 | 1 | |
15 | Irtysh Omsk | 1 | -1 | 0 | |
15 | Chertanovo | 1 | -1 | 0 | |
17 | Torpedo Moskau | 1 | -1 | 0 | |
17 | Tom Tomsk | 1 | -1 | 0 | |
17 | Akron Togliatti | 1 | -1 | 0 | |
20 | Alania Vl. | 1 | -2 | 0 | |
21 | Krasnodar 2 | 1 | -3 | 0 | |
22 | Dinamo Bryansk | 1 | -1 | -3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...