Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 17 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Sakhal | 1:1 | Bryans | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 5:00 AM
|
||||
30 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 58' | |||
76' | 1:1 | |||
DinVl | 0:0 | Kaluga | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 7:00 AM
|
||||
310 · Ivan Pozhidaev |
SKA-2 | 1:1 | PRSD | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 8:00 AM
|
||||
52 · Mikhail Vorobjev | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
1:1 | 73' | |||
88' | ||||
Strogi | 5:0 | MetVid | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 12:00 PM
|
||||
24 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
69' | 3:0 | |||
79' | 4:0 | |||
80' | 5:0 | |||
Khimki | 2:2 | Saturn | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 12:00 PM
|
||||
100 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
36' | 2:0 | |||
2:1 | 74' | |||
2:2 | 81' | |||
Znamya | 1:4 | Rodina | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 2:00 PM
|
||||
100 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
0:2 | 34' | |||
38' | 1:2 | |||
1:3 | 43' | |||
1:4 | 77' | |||
FakelM | 0:0 | Sokol | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Vladimir Shamara |
Salyut | 2:1 | Tula-2 | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 3:00 PM
|
||||
300 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
69' | 1:1 | |||
90' | 2:1 | |||
Ryazan | 1:0 | AVGD | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 3:00 PM
|
||||
150 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
59' | ||||
FKS | 5:1 | Kolomn | ||
Tue
Oct 19, 2021
- 5:00 PM
|
||||
113 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
48' | 2:1 | |||
49' | 3:1 | |||
69' | 4:1 | |||
72' | 5:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 16 | 30 | 13 | |
2 | Dinamo Vlad. | 15 | 24 | 10 | |
3 | Salyut Belgorod | 16 | 11 | 9 | |
4 | Dinamo Bryansk | 16 | 21 | 7 | |
5 | Strogino Moscow | 16 | 13 | 5 | |
6 | Peresvet | 15 | 12 | 5 | |
7 | Sokol Saratov | 15 | 20 | 5 | |
8 | Khimki 2 | 16 | 4 | 4 | |
9 | SKA Khabarovsk2 | 16 | 2 | 3 | |
10 | FK Saransk | 15 | 20 | 2 | |
11 | FK Ryazan | 16 | 7 | 1 | |
12 | Avangard Kursk | 16 | -4 | -1 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sakhalin | 15 | -15 | 13 | |
2 | Arsenal-2 Tula | 15 | -5 | 12 | |
3 | Zenit Penza | 15 | -9 | 12 | |
4 | Saturn Ramenskoe | 15 | -3 | 9 | |
5 | Znamya Noginsk | 15 | -15 | 8 | |
6 | Kvant Obninsk | 15 | -15 | 7 | |
7 | Kolomna | 16 | -20 | 6 | |
8 | Metallurg Vidn. | 15 | -28 | 6 | |
9 | FK Kaluga | 15 | -10 | 2 | |
10 | Fakel-M | 16 | -40 | -1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...