Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 417
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Danil Krugovoy €2.00m
Matchday 15 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) Dinamo | 1:0 | Zorkiy (7.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 11:00 AM
|
||||
480 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
61' | 1:0 | |||
(17.) Electr | 0:4 | Zenit2 (2.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 11:00 AM
|
||||
2.800 · Igor Vertkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 63' | |||
0:2 | 69' | |||
0:3 | 86' | |||
0:4 | 90+2' | |||
(1.) KhimD | 1:1 | D.Vlgd (11.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 1:00 PM
|
||||
520 · Anatoliy Zhabchenko | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
(16.) TorM 2 | 0:1 | T.Vlad (18.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 1:00 PM
|
||||
370 · Dmitri Prokopov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
(6.) D.(eL) | 0:1 | Zv.SPb (13.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 1:00 PM
|
||||
143 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 85' | |||
(9.) R-M M | 1:0 | B-BFU (8.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 1:00 PM
|
||||
75 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
7' | ||||
48' | 1:0 | |||
85' | ||||
(4.) Dynamo | 3:0 | Enisey (12.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 1:00 PM
|
||||
51 · Evgeni Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
57' | 3:0 | |||
(10.) Znamya | 0:1 | FC Irk (3.) | ||
Sun
Oct 29, 2023
- 1:00 PM
|
||||
150 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
(15.) Tver | 1:3 | Luki-E (14.) | ||
Mon
Oct 30, 2023
- 12:00 PM
|
||||
100 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 74' | |||
0:3 | 80' | |||
90+1' | 1:3 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimik Dzer. | 15 | 16 | 38 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 15 | 21 | 33 | |
3 | Irkutsk | 15 | 12 | 31 | |
4 | Dynamo 2 | 15 | 10 | 30 | |
5 | Dinamo Kirov | 15 | 8 | 26 | |
6 | DinSPb | 15 | 3 | 23 | |
7 | Rodina-M Moscow | 15 | -2 | 23 | |
8 | Zorkiy | 15 | 1 | 22 | |
9 | Baltika-BFU | 15 | 0 | 22 | |
10 | Dinamo-Vologda | 15 | -1 | 18 | |
11 | Znamya Truda | 15 | -5 | 18 | |
12 | Zvezda S-Pb | 15 | 10 | 17 | |
13 | Energia V. Luki | 15 | -4 | 16 | |
14 | Enisey 2 | 15 | -14 | 15 | |
15 | FC Tver | 15 | -7 | 12 | |
16 | Torpedo Vlad. | 15 | -11 | 12 | |
17 | Torpedo 2 | 15 | -10 | 11 | |
18 | Electron | 15 | -27 | 10 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...