Liga Portugal
Portugal
League level:
First Tier
Reigning champion:
Sporting CP
Record-holding champions:
SL Benfica 38 time(s)
UEFA coefficient:
7. Pos. 56.316 Points
- Number of teams: 18 teams
- Players: 485
- Foreigners: 298 Players 61.4%
- ø-Market value: €3.27m
- ø-Age: 26.3
Complete Liga Portugal schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/6/219:15 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 3:0 | Vizela (18.) | ||||
Sat 8/7/211:45 PM | ||||||
(15.) Arouca | 0:2 | Estoril Praia (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Moreirense | 1:2 | Benfica (8.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(13.) Marítimo | 0:2 | SC Braga (5.) | ||||
Sun 8/8/214:30 PM | ||||||
(11.) Vit. Guimarães | 0:1 | Portimonense (9.) | ||||
(3.) Tondela | 3:0 | Santa Clara (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) FC Porto | 2:0 | B SAD (12.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Paços Ferreira | 2:0 | Famalicão (14.) | ||||
Mon 8/9/219:15 PM | ||||||
(1.) Gil Vicente | 3:0 | Boavista (17.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/13/219:15 PM | ||||||
(5.) Estoril Praia | 0:0 | Vit. Guimarães (15.) | ||||
Sat 8/14/214:30 PM | ||||||
(8.) Vizela | 2:1 | Tondela (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 2:0 | Arouca (18.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) SC Braga | 1:2 | Sporting CP (1.) | ||||
Sun 8/15/214:30 PM | ||||||
(10.) Portimonense | 0:1 | Gil Vicente (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(17.) Famalicão | 1:2 | FC Porto (4.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(14.) Santa Clara | 2:2 | Moreirense (13.) | ||||
Mon 8/16/218:00 PM | ||||||
(7.) Boavista | 3:0 | Paços Ferreira (12.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(16.) B SAD | 1:2 | Marítimo (11.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/20/218:00 PM | ||||||
(14.) Arouca | 2:1 | Famalicão (17.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(15.) Moreirense | 2:3 | SC Braga (7.) | ||||
Sat 8/21/217:00 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 0:2 | Benfica (2.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) Sporting CP | 2:0 | B SAD (18.) | ||||
Sun 8/22/214:30 PM | ||||||
(12.) Tondela | 0:3 | Portimonense (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Marítimo | 1:1 | FC Porto (4.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(9.) Vit. Guimarães | 4:0 | Vizela (11.) | ||||
Mon 8/23/218:00 PM | ||||||
(13.) Paços Ferreira | 1:3 | Estoril Praia (3.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(8.) Boavista | 2:0 | Santa Clara (16.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/27/218:00 PM | ||||||
(18.) B SAD | 1:1 | Moreirense (16.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(4.) Estoril Praia | 2:1 | Marítimo (11.) | ||||
Sat 8/28/214:30 PM | ||||||
(13.) Vizela | 1:1 | Boavista (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) FC Porto | 3:0 | Arouca (15.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(17.) Famalicão | 1:1 | Sporting CP (3.) | ||||
Sun 8/29/217:00 PM | ||||||
(6.) SC Braga | 0:0 | Vit. Guimarães (10.) | ||||
(1.) Benfica | 2:1 | Tondela (14.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(12.) Santa Clara | 1:0 | Gil Vicente (7.) | ||||
(9.) Portimonense | 0:1 | Paços Ferreira (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/11/214:30 PM | ||||||
(8.) Paços Ferreira | 0:0 | SC Braga (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) Santa Clara | 0:5 | Benfica (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(4.) Sporting CP | 1:1 | FC Porto (3.) | ||||
Sun 9/12/214:30 PM | ||||||
(15.) Moreirense | 2:2 | Famalicão (17.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) Gil Vicente | 2:2 | Vizela (12.) | ||||
(5.) Boavista | 1:1 | Portimonense (9.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(10.) Vit. Guimarães | 0:0 | B SAD (18.) | ||||
Mon 9/13/218:00 PM | ||||||
(11.) Marítimo | 2:2 | Arouca (13.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(16.) Tondela | 1:2 | Estoril Praia (2.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/17/219:15 PM | ||||||
(6.) Portimonense | 2:1 | Santa Clara (14.) | ||||
Sat 9/18/214:30 PM | ||||||
(16.) Famalicão | 0:0 | Marítimo (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(17.) B SAD | 1:1 | Gil Vicente (7.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(13.) Arouca | 2:2 | Vit. Guimarães (10.) | ||||
Sun 9/19/214:30 PM | ||||||
(12.) Vizela | 1:1 | Paços Ferreira (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) FC Porto | 5:0 | Moreirense (15.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(4.) Estoril Praia | 0:1 | Sporting CP (3.) | ||||
Mon 9/20/218:00 PM | ||||||
(1.) Benfica | 3:1 | Boavista (8.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(5.) SC Braga | 3:1 | Tondela (18.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/24/218:00 PM | ||||||
(3.) Sporting CP | 1:0 | Marítimo (12.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(9.) Gil Vicente | 1:2 | FC Porto (2.) | ||||
Sat 9/25/214:30 PM | ||||||
(14.) Moreirense | 2:1 | Arouca (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Vit. Guimarães | 1:3 | Benfica (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(13.) Tondela | 3:2 | Famalicão (18.) | ||||
Sun 9/26/217:00 PM | ||||||
(16.) Santa Clara | 1:1 | SC Braga (5.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Portimonense | 0:0 | Vizela (11.) | ||||
Mon 9/27/218:00 PM | ||||||
(8.) Paços Ferreira | 2:2 | B SAD (17.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(7.) Boavista | 1:1 | Estoril Praia (4.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/1/218:00 PM | ||||||
(13.) Marítimo | 0:0 | Moreirense (14.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(18.) Famalicão | 1:2 | Vit. Guimarães (7.) | ||||
Sat 10/2/214:30 PM | ||||||
(12.) Vizela | 1:1 | Santa Clara (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) FC Porto | 2:1 | Paços Ferreira (11.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(16.) Arouca | 1:2 | Sporting CP (3.) | ||||
Sun 10/3/214:30 PM | ||||||
(17.) B SAD | 0:2 | Tondela (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Benfica | 0:1 | Portimonense (5.) | ||||
(4.) Estoril Praia | 2:2 | Gil Vicente (9.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) SC Braga | 2:2 | Boavista (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/22/219:15 PM | ||||||
(7.) Vit. Guimarães | 2:1 | Marítimo (13.) | ||||
Sat 10/23/214:30 PM | ||||||
(17.) Santa Clara | 0:2 | Famalicão (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Tondela | 1:3 | FC Porto (2.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(3.) Sporting CP | 1:0 | Moreirense (14.) | ||||
Sun 10/24/214:30 PM | ||||||
(9.) Paços Ferreira | 0:0 | Arouca (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) Vizela | 0:1 | Benfica (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Portimonense | 0:2 | Estoril Praia (4.) | ||||
Mon 10/25/218:00 PM | ||||||
(10.) Gil Vicente | 0:1 | SC Braga (5.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(8.) Boavista | 0:0 | B SAD (18.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/29/219:15 PM | ||||||
(11.) Arouca | 2:0 | Tondela (13.) | ||||
Sat 10/30/216:00 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 4:1 | Boavista (9.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Estoril Praia | 1:1 | Benfica (3.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 1:0 | Vit. Guimarães (7.) | ||||
Sun 10/31/214:30 PM | ||||||
(17.) Marítimo | 1:2 | Gil Vicente (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) B SAD | 2:1 | Santa Clara (18.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(16.) Famalicão | 1:1 | Vizela (12.) | ||||
Mon 11/1/218:00 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 3:0 | Portimonense (6.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(15.) Moreirense | 1:1 | Paços Ferreira (10.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/5/218:00 PM | ||||||
(8.) Gil Vicente | 1:1 | Arouca (12.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(10.) Boavista | 2:5 | Famalicão (13.) | ||||
Sat 11/6/214:30 PM | ||||||
(14.) Vizela | 1:1 | Estoril Praia (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Portimonense | 2:0 | B SAD (16.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(7.) Vit. Guimarães | 2:1 | Moreirense (15.) | ||||
Sun 11/7/213:00 PM | ||||||
(9.) Tondela | 4:2 | Marítimo (17.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(18.) Santa Clara | 0:3 | FC Porto (1.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(11.) Paços Ferreira | 0:2 | Sporting CP (2.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(3.) Benfica | 6:1 | SC Braga (5.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/26/219:15 PM | ||||||
(16.) Moreirense | 2:2 | Gil Vicente (8.) | ||||
Sat 11/27/214:30 PM | ||||||
(13.) Famalicão | 0:3 | Portimonense (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Arouca | 2:1 | Boavista (11.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(17.) B SAD | 0:7 | Benfica (3.) | ||||
Sun 11/28/214:30 PM | ||||||
(14.) Marítimo | 2:0 | Paços Ferreira (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 2:0 | Tondela (10.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 2:1 | Vit. Guimarães (7.) | ||||
Mon 11/29/219:15 PM | ||||||
(5.) Estoril Praia | 2:2 | Santa Clara (18.) | ||||
Tue 11/30/219:15 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 4:1 | Vizela (15.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/3/218:00 PM | ||||||
(6.) Portimonense | 0:3 | FC Porto (1.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(3.) Benfica | 1:3 | Sporting CP (2.) | ||||
Sat 12/4/217:00 PM | ||||||
(12.) Boavista | 1:1 | Marítimo (13.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(14.) Paços Ferreira | 1:2 | Vit. Guimarães (7.) | ||||
Sun 12/5/214:30 PM | ||||||
(16.) Santa Clara | 2:1 | Arouca (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Gil Vicente | 4:0 | Famalicão (15.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 2:0 | Estoril Praia (5.) | ||||
Sun 1/2/227:30 PM | ||||||
(11.) Vizela | 2:0 | B SAD (18.) | ||||
Mon 1/3/229:15 PM | ||||||
(9.) Tondela | 2:1 | Moreirense (17.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/10/219:15 PM | ||||||
(14.) Paços Ferreira | 0:1 | Gil Vicente (8.) | ||||
Sat 12/11/214:30 PM | ||||||
(11.) Marítimo | 4:1 | Santa Clara (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) Vit. Guimarães | 5:2 | Tondela (10.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 2:0 | Boavista (13.) | ||||
Sun 12/12/214:30 PM | ||||||
(17.) Moreirense | 0:1 | Portimonense (6.) | ||||
(18.) B SAD | 0:1 | Estoril Praia (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Famalicão | 1:4 | Benfica (3.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 1:0 | SC Braga (4.) | ||||
Mon 12/13/219:15 PM | ||||||
(12.) Arouca | 1:4 | Vizela (9.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/17/218:00 PM | ||||||
(15.) Santa Clara | 1:0 | Vit. Guimarães (7.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(5.) Estoril Praia | 2:2 | Famalicão (16.) | ||||
Sat 12/18/214:30 PM | ||||||
(11.) Tondela | 0:1 | Paços Ferreira (14.) | ||||
(6.) Portimonense | 1:1 | Arouca (13.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(8.) Gil Vicente | 0:3 | Sporting CP (2.) | ||||
Sun 12/19/216:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 7:1 | Marítimo (12.) | ||||
(10.) Boavista | 1:0 | Moreirense (17.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) Vizela | 0:4 | FC Porto (1.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 1:0 | B SAD (18.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 12/28/216:00 PM | ||||||
(13.) Tondela | 0:3 | Gil Vicente (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) Marítimo | 2:0 | Vizela (12.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(17.) Moreirense | 1:0 | Estoril Praia (5.) | ||||
Wed 12/29/218:00 PM | ||||||
(8.) Vit. Guimarães | 1:1 | Boavista (11.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 3:2 | Portimonense (6.) | ||||
Thu 12/30/216:00 PM | ||||||
(10.) Paços Ferreira | 2:1 | Santa Clara (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(14.) Arouca | 0:6 | SC Braga (4.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 3:1 | Benfica (3.) | ||||
Thu 1/13/227:00 PM | ||||||
(15.) Famalicão | 1:0 | B SAD (18.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/7/227:30 PM | ||||||
(14.) Santa Clara | 3:2 | Sporting CP (2.) | ||||
Sat 1/8/224:30 PM | ||||||
(12.) Vizela | 0:1 | Moreirense (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Estoril Praia | 2:3 | FC Porto (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(10.) Boavista | 1:1 | Tondela (13.) | ||||
Sun 1/9/224:30 PM | ||||||
(7.) Portimonense | 1:2 | Marítimo (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 2:0 | Paços Ferreira (11.) | ||||
(4.) SC Braga | 2:2 | Famalicão (16.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(18.) B SAD | 2:1 | Arouca (17.) | ||||
Mon 1/10/229:15 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 3:2 | Vit. Guimarães (8.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/15/224:30 PM | ||||||
(10.) Boavista | 1:1 | Gil Vicente (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 1:1 | Moreirense (15.) | ||||
(4.) SC Braga | 0:1 | Marítimo (9.) | ||||
Sun 1/16/224:30 PM | ||||||
(13.) Santa Clara | 2:2 | Tondela (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(17.) Vizela | 0:2 | Sporting CP (2.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(16.) Famalicão | 0:0 | Paços Ferreira (11.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(18.) B SAD | 1:4 | FC Porto (1.) | ||||
Mon 1/17/229:15 PM | ||||||
(7.) Portimonense | 1:1 | Vit. Guimarães (8.) | ||||
Thu 1/27/229:15 PM | ||||||
(6.) Estoril Praia | 1:2 | Arouca (14.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/21/228:00 PM | ||||||
(14.) Arouca | 0:2 | Benfica (3.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(12.) Paços Ferreira | 1:1 | Boavista (11.) | ||||
Sat 1/22/224:30 PM | ||||||
(16.) Moreirense | 0:2 | Santa Clara (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Tondela | 2:3 | Vizela (13.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 1:2 | SC Braga (4.) | ||||
Sun 1/23/224:30 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 3:1 | Estoril Praia (7.) | ||||
(9.) Marítimo | 1:1 | B SAD (18.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 1:0 | Portimonense (8.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 3:1 | Famalicão (17.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/30/224:30 PM | ||||||
(11.) Vizela | 3:2 | Vit. Guimarães (6.) | ||||
(8.) Portimonense | 1:2 | Tondela (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 2:0 | Moreirense (17.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 2:1 | Marítimo (9.) | ||||
Mon 1/31/228:00 PM | ||||||
(7.) Estoril Praia | 0:0 | Paços Ferreira (12.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(16.) Famalicão | 0:0 | Arouca (15.) | ||||
Tue 2/1/229:15 PM | ||||||
(10.) Santa Clara | 2:1 | Boavista (14.) | ||||
Wed 2/2/228:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 1:2 | Gil Vicente (5.) | ||||
9:45 PM | ||||||
(18.) B SAD | 1:4 | Sporting CP (2.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/5/224:30 PM | ||||||
(9.) Marítimo | 0:0 | Estoril Praia (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) Paços Ferreira | 1:1 | Portimonense (8.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 2:1 | SC Braga (4.) | ||||
Sun 2/6/224:30 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 2:2 | Santa Clara (10.) | ||||
(13.) Boavista | 2:2 | Vizela (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(16.) Arouca | 0:2 | FC Porto (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 2:0 | Famalicão (17.) | ||||
Mon 2/7/228:00 PM | ||||||
(14.) Tondela | 1:3 | Benfica (3.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(15.) Moreirense | 4:1 | B SAD (18.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/11/229:15 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 2:2 | Sporting CP (2.) | ||||
Sat 2/12/224:30 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 2:1 | Paços Ferreira (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 2:1 | Santa Clara (10.) | ||||
(9.) Portimonense | 1:1 | Boavista (12.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(7.) Estoril Praia | 1:0 | Tondela (14.) | ||||
Sun 2/13/224:30 PM | ||||||
(15.) Famalicão | 5:0 | Moreirense (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(18.) B SAD | 1:0 | Vit. Guimarães (6.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(11.) Vizela | 0:1 | Gil Vicente (5.) | ||||
Mon 2/14/229:15 PM | ||||||
(17.) Arouca | 0:3 | Marítimo (8.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/18/229:15 PM | ||||||
(14.) Boavista | 2:2 | Benfica (3.) | ||||
Sat 2/19/224:30 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 2:0 | B SAD (18.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Paços Ferreira | 2:1 | Vizela (13.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 1:3 | Arouca (15.) | ||||
Sun 2/20/224:30 PM | ||||||
(8.) Marítimo | 0:1 | Famalicão (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 3:0 | Estoril Praia (7.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(17.) Moreirense | 0:1 | FC Porto (1.) | ||||
9:45 PM | ||||||
(16.) Tondela | 0:1 | SC Braga (4.) | ||||
Mon 2/21/229:15 PM | ||||||
(10.) Santa Clara | 1:1 | Portimonense (9.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/25/229:15 PM | ||||||
(18.) B SAD | 0:2 | Paços Ferreira (10.) | ||||
Sat 2/26/224:30 PM | ||||||
(11.) Famalicão | 2:1 | Tondela (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Marítimo | 1:1 | Sporting CP (2.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(15.) Arouca | 1:1 | Moreirense (17.) | ||||
Sun 2/27/224:30 PM | ||||||
(14.) Vizela | 1:1 | Portimonense (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) Estoril Praia | 2:3 | Boavista (13.) | ||||
(3.) Benfica | 3:0 | Vit. Guimarães (6.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 1:1 | Gil Vicente (5.) | ||||
Mon 2/28/229:15 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 0:0 | Santa Clara (12.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/4/229:15 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 0:0 | Estoril Praia (8.) | ||||
Sat 3/5/224:30 PM | ||||||
(13.) Boavista | 1:1 | SC Braga (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Portimonense | 1:2 | Benfica (3.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 2:0 | Arouca (15.) | ||||
Sun 3/6/224:30 PM | ||||||
(17.) Moreirense | 0:1 | Marítimo (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Paços Ferreira | 2:4 | FC Porto (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(10.) Santa Clara | 3:1 | Vizela (14.) | ||||
(6.) Vit. Guimarães | 2:1 | Famalicão (12.) | ||||
Mon 3/7/229:15 PM | ||||||
(16.) Tondela | 1:1 | B SAD (18.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/11/229:15 PM | ||||||
(3.) Benfica | 1:1 | Vizela (14.) | ||||
Sat 3/12/224:30 PM | ||||||
(12.) Famalicão | 0:0 | Santa Clara (10.) | ||||
(7.) Estoril Praia | 2:0 | Portimonense (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Arouca | 0:1 | Paços Ferreira (9.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(18.) B SAD | 0:0 | Boavista (13.) | ||||
Sun 3/13/224:30 PM | ||||||
(8.) Marítimo | 0:1 | Vit. Guimarães (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 4:0 | Tondela (16.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 0:1 | Gil Vicente (5.) | ||||
Mon 3/14/229:15 PM | ||||||
(17.) Moreirense | 0:2 | Sporting CP (2.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/18/229:15 PM | ||||||
(14.) Vizela | 1:1 | Famalicão (12.) | ||||
Sat 3/19/224:30 PM | ||||||
(16.) Tondela | 2:2 | Arouca (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Santa Clara | 0:0 | B SAD (18.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 1:3 | Sporting CP (2.) | ||||
Sun 3/20/224:30 PM | ||||||
(9.) Paços Ferreira | 2:1 | Moreirense (17.) | ||||
(5.) Gil Vicente | 1:1 | Marítimo (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 2:1 | Estoril Praia (7.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(11.) Portimonense | 1:2 | SC Braga (4.) | ||||
9:45 PM | ||||||
(13.) Boavista | 0:1 | FC Porto (1.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/1/229:15 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 3:2 | Benfica (3.) | ||||
Sat 4/2/224:30 PM | ||||||
(17.) B SAD | 2:0 | Portimonense (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) Estoril Praia | 1:2 | Vizela (13.) | ||||
(15.) Arouca | 2:1 | Gil Vicente (5.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(14.) Famalicão | 1:2 | Boavista (11.) | ||||
Sun 4/3/224:30 PM | ||||||
(8.) Marítimo | 1:3 | Tondela (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(18.) Moreirense | 0:1 | Vit. Guimarães (6.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 2:0 | Paços Ferreira (9.) | ||||
Mon 4/4/229:15 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 3:0 | Santa Clara (10.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/8/229:15 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 1:2 | Moreirense (17.) | ||||
Sat 4/9/224:30 PM | ||||||
(7.) Paços Ferreira | 2:0 | Marítimo (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Boavista | 1:0 | Arouca (15.) | ||||
(3.) Benfica | 3:1 | B SAD (18.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(16.) Tondela | 1:3 | Sporting CP (2.) | ||||
Sun 4/10/224:30 PM | ||||||
(12.) Portimonense | 1:0 | Famalicão (14.) | ||||
(8.) Santa Clara | 2:0 | Estoril Praia (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 0:1 | FC Porto (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(13.) Vizela | 0:1 | SC Braga (4.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/15/224:30 PM | ||||||
(15.) Arouca | 1:1 | Santa Clara (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Famalicão | 2:2 | Gil Vicente (5.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 4:0 | Paços Ferreira (8.) | ||||
Sat 4/16/224:30 PM | ||||||
(16.) Moreirense | 2:0 | Tondela (17.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) Marítimo | 4:0 | Boavista (11.) | ||||
(18.) B SAD | 1:0 | Vizela (14.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 7:0 | Portimonense (12.) | ||||
Sun 4/17/229:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 0:2 | Benfica (3.) | ||||
Mon 4/18/229:30 PM | ||||||
(10.) Estoril Praia | 0:0 | SC Braga (4.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/22/229:15 PM | ||||||
(13.) Vizela | 2:1 | Arouca (15.) | ||||
Sat 4/23/224:30 PM | ||||||
(11.) Portimonense | 1:0 | Moreirense (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Santa Clara | 2:2 | Marítimo (7.) | ||||
(3.) Benfica | 0:0 | Famalicão (14.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 1:1 | Paços Ferreira (8.) | ||||
Sun 4/24/227:00 PM | ||||||
(10.) Estoril Praia | 2:2 | B SAD (18.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(17.) Tondela | 1:1 | Vit. Guimarães (6.) | ||||
Mon 4/25/227:00 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 1:0 | FC Porto (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(12.) Boavista | 0:3 | Sporting CP (2.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/30/2212:00 AM | ||||||
(13.) Famalicão | 3:1 | Estoril Praia (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Arouca | 1:0 | Portimonense (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Marítimo | 0:1 | Benfica (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) FC Porto | 4:2 | Vizela (14.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(18.) B SAD | 0:1 | SC Braga (4.) | ||||
Sun 5/1/224:30 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 1:1 | Santa Clara (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(17.) Moreirense | 1:2 | Boavista (10.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 4:1 | Gil Vicente (5.) | ||||
Mon 5/2/229:15 PM | ||||||
(7.) Paços Ferreira | 1:1 | Tondela (16.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/6/229:15 PM | ||||||
(11.) Boavista | 1:1 | Vit. Guimarães (6.) | ||||
Sat 5/7/224:30 PM | ||||||
(8.) Estoril Praia | 1:0 | Moreirense (17.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Benfica | 0:1 | FC Porto (1.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(13.) Portimonense | 2:3 | Sporting CP (2.) | ||||
Sun 5/8/224:30 PM | ||||||
(5.) Gil Vicente | 3:0 | Tondela (16.) | ||||
(14.) Vizela | 1:1 | Marítimo (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) SC Braga | 1:0 | Arouca (15.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(7.) Santa Clara | 2:0 | Paços Ferreira (10.) | ||||
Mon 5/9/229:15 PM | ||||||
(18.) B SAD | 2:3 | Famalicão (12.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/13/229:15 PM | ||||||
(11.) Paços Ferreira | 0:2 | Benfica (3.) | ||||
Sat 5/14/224:30 PM | ||||||
(15.) Arouca | 0:0 | B SAD (18.) | ||||
(17.) Tondela | 2:2 | Boavista (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Marítimo | 0:1 | Portimonense (13.) | ||||
(1.) FC Porto | 2:0 | Estoril Praia (9.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Sporting CP | 4:0 | Santa Clara (7.) | ||||
Sun 5/15/2212:00 AM | ||||||
(16.) Moreirense | 4:1 | Vizela (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Famalicão | 3:2 | SC Braga (4.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(6.) Vit. Guimarães | 5:0 | Gil Vicente (5.) |