Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 11 2010
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FK Gub | 3:1 | Metall | ||
Sun
Jun 27, 2010
|
||||
3.600 · Aleksandr Egorov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
18' | 2:1 | |||
64' | 3:1 | |||
Ryazan | 2:1 | Rusich | ||
Sun
Jun 27, 2010
|
||||
2.000 · Denis Mareev | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
69' | ||||
90' | 2:1 | |||
Torped | 1:0 | Liski | ||
Sun
Jun 27, 2010
|
||||
2.000 · Aleksandr Shishkov | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
Fakel | 5:0 | Nika M | ||
Tue
Jun 29, 2010
|
||||
2.500 · Sergey Kostevich | ||||
Course of play | ||||
42' | 1:0 | |||
65' | ||||
66' | 2:0 | |||
70' | 3:0 | |||
84' | 4:0 | |||
90' | 5:0 | |||
Zenit | 2:2 | STAMB | ||
Tue
Jun 29, 2010
|
||||
1.000 · Dmitriy Lipovoy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 48' | |||
59' | ||||
62' | 1:1 | |||
77' | 2:1 | |||
2:2 | 90' | |||
Kaluga | 0:0 | Znamya | ||
Tue
Jun 29, 2010
|
||||
1.000 · Denis Rumyantsev | ||||
Course of play | ||||
67' | ||||
Metall | 0:2 | Avanga | ||
Tue
Jun 29, 2010
|
||||
2.000 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
0:2 | 48' | |||
Vityaz | 2:3 | Saturn | ||
Tue
Jun 29, 2010
|
||||
500 · Sergey Simonenko | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
18' | 2:0 | |||
2:1 | 52' | |||
2:2 | 72' | |||
2:3 | 75' | |||
90' | ||||
90' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 2010
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Avangard P. | 11 | 12 | 25 | |
2 | M-O Oskol | 11 | 6 | 24 | |
3 | Torpedo Moskau | 11 | 13 | 22 | |
4 | Gubkin | 11 | 9 | 21 | |
5 | Vityaz Podolsk | 11 | 8 | 20 | |
6 | Zenit Penza | 11 | 5 | 18 | |
7 | Saturn 2 | 11 | 2 | 17 | |
8 | FK Kaluga | 11 | -2 | 16 | |
9 | FK Ryazan | 11 | -2 | 15 | |
10 | Fakel Voronezh | 11 | 2 | 14 | |
11 | Loko Liski | 11 | -2 | 13 | |
12 | Met. Lipetsk | 11 | -9 | 12 | |
13 | Rusichi Orel | 11 | 0 | 10 | |
14 | Spartak Tambov | 11 | -4 | 10 | |
15 | Znamya Truda | 11 | -9 | 7 | |
16 | Nika Moskau | 11 | -29 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...