To use this site, please enable Javascript.

Matches Dec 20, 2020

matchday 13
SC Freiburg SC Freiburg 4:1 Hertha BSC Hertha BSC
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 0:2 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 0:3 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
matchday 17
SC Verl SC Verl 0:1 Türkgücü München Türkgücü Münch.
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 0:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
Semi-Finals Tigres UANL Tigres UANL 3:0 CD Olimpia Olimpia
  Los Angeles FC Los Angeles FC 3:1 CF América América
matchday 26 Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 0:2 Ceará Sporting Club Ceará SC
  Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 1:2 Botafogo de Futebol e Regatas Botafogo
  Internacional Sport Club Internacional 2:0 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
  Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 1:0 Santos FC Santos FC
  RB Bragantino Red Bull Bragantino 0:1 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 4:3 Esporte Clube Bahia EC Bahia
matchday 14 Brighton Brighton & Hove Albion 1:1 Sheffield United Sheff Utd
 
Spurs Tottenham Hotspur 0:2 Leicester City Leicester
 
Man Utd Manchester United 6:2 Leeds United Leeds
 
West Brom West Bromwich Albion 0:3 Aston Villa Aston Villa
matchday 5 FC Santa Coloma FC Santa Coloma 1:2 Club Esportiu Carroi CE Carroi
  UE Engordany UE Engordany 2:0 UE Escale Santa Coloma Santa Coloma
  AC Escaldes Atlètic Club d'Escaldes 2:1 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  Sant Julia UE Sant Julia 6:2 Penya Encarnada d'Andorra Penya Encarnada
matchday 14 Celta de Vigo Celta de Vigo 2:0 Deportivo Alavés Alavés
  Granada CF Granada CF 2:0 Real Betis Balompié Real Betis
  Cádiz CF Cádiz CF 0:2 Getafe CF Getafe
  SD Eibar SD Eibar 1:3 Real Madrid Real Madrid
matchday 13 Torino Torino FC 1:1 Bologna FC 1909 Bologna
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 1:1 Udinese Calcio Udinese Calcio
 
Inter Inter Milan 2:1 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Sassuolo US Sassuolo 1:2 AC Milan AC Milan
  Benevento Benevento Calcio 2:0 Genoa CFC Genoa
  Atalanta BC Atalanta BC 4:1 AS Roma AS Roma
 
Lazio SS Lazio 2:0 SSC Napoli SSC Napoli
matchday 16 Stade Brest 29 Stade Brest 29 2:2 Montpellier HSC Montpellier
  FC Nantes FC Nantes 1:1 SCO Angers SCO Angers
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 0:2 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Dijon Dijon FCO 0:1 AS Monaco Monaco
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 2:2 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  FC Lorient FC Lorient 0:3 Stade Rennais FC Stade Rennais
  LOSC Lille LOSC Lille 0:0 Paris Saint-Germain Paris SG
matchday 12
RB Salzburg Red Bull Salzburg 2:3 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
WSG Tirol WSG Tirol 1:3 SV Ried SV Ried
 
Austria Vienna Austria Vienna 1:1 LASK LASK
matchday 15 FC Hermannstadt FC Hermannstadt 0:1 ACSM Politehnica Iași ACSM Poli Iași
  FC Botosani FC Botosani 1:1 FC Voluntari FC Voluntari
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 1:1 FC Dinamo Dinamo
matchday 13
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 2:1 FC Luzern FC Luzern
 
FC Sion FC Sion 2:1 FC Vaduz FC Vaduz
 
FC Zürich FC Zürich 0:1 Servette FC Servette FC
  Vitesse Vitesse Arnhem 1:0 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  ADO Den Haag ADO Den Haag 2:4 Ajax Amsterdam Ajax
  Heerenveen SC Heerenveen 1:2 Heracles Almelo Heracles Almelo
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 5:3 Willem II Tilburg Willem II
 
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 1:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Denizlispor Denizlispor 1:0 Alanyaspor Alanyaspor
 
Besiktas Besiktas JK 4:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
matchday 18 Kilmarnock FC Kilmarnock FC postponed Aberdeen FC Aberdeen FC
matchday 30 América-MG América Futebol Clube (MG) 2:2 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 1:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 2:2 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
matchday 13 Olympiacos Olympiacos Piraeus 5:1 AE Larisa AE Larisa
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 2:1 Panathinaikos Athens Panathinaikos
matchday 17 Club Brugge Club Brugge KV 0:1 KAA Gent KAA Gent
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 1:2 KV Mechelen KV Mechelen
  Standard Liège Standard Liège 0:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:3 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
matchday 15 Union SG Royale Union Saint Gilloise 2:1 KVC Westerlo KVC Westerlo
  KMSK Deinze KMSK Deinze 0:0 RFC Seraing RFC Seraing
matchday 13 FK Teplice FK Teplice 1:0 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  FK Pardubice FK Pardubice 0:0 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  Slovácko 1.FC Slovácko 4:0 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Slavia Prague SK Slavia Prague 2:1 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  SönderjyskE SönderjyskE 0:1 Randers FC Randers FC
  Lyngby BK Lyngby BK 0:0 Vejle Boldklub Vejle BK
  Aarhus GF Aarhus GF 3:0 Aalborg BK Aalborg BK
  FC Copenhagen FC Copenhagen 1:1 Odense Boldklub Odense BK
  AC Horsens AC Horsens 1:2 Bröndby IF Bröndby IF
matchday 17 Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:2 FK TSC Backa Topola FK TSC
matchday 16 Hajduk Split HNK Hajduk Split 2:4 HNK Gorica HNK Gorica
matchday 14 Piast Gliwice Piast Gliwice 0:0 Rakow Czestochowa Rakow
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 1:0 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
matchday 13 Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 2:1 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
matchday 19 NK Domzale NK Domzale 0:0 NK Bravo NK Bravo
  NK Celje NK Celje 1:3 NS Mura NS Mura
  NK Maribor NK Maribor 2:2 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Group D Remo Clube do Remo (PA) 3:1 Paysandu Sport Club Paysandu
matchday 16 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:0 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Újpest FC Újpest FC 2:1 Budapest Honvéd FC Honvéd
matchday 14 SG Rabenstein SG Handwerk Rabenstein 1:00 PM VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  W. Kinderhaus Westfalia Kinderhaus postponed SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  SV Mesum SV Mesum postponed SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck postponed TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  TuS Tengern TuS Tengern postponed SV Rödinghausen II Rödinghausen II
  Pr. Espelkamp Preußen Espelkamp postponed Lüner SV Lüner SV
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld postponed SC Herford SC Herford
  SC Peckeloh SC Peckeloh postponed SV Grün-Weiß Nottuln GW Nottuln
  VfL Theesen VfL Theesen postponed TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten postponed Delbrücker SC Delbrücker SC
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 2:30 PM BSV Schüren BSV Schüren
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 2:30 PM FC Brünninghausen Brünninghausen
  TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen 2:30 PM Borussia Dröschede Bor. Dröschede
  RW Deuten SV Rot-Weiß Deuten 2:30 PM SV Sodingen SV Sodingen
  Wacker Castrop SV Wacker Obercastrop 2:30 PM Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 3:00 PM FSV Gerlingen FSV Gerlingen
  SC Neheim SC Neheim 3:00 PM DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11 3:00 PM Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  Lennestadt FC Lennestadt 4:00 PM YEG Hassel YEG Hassel
matchday 4 CA Temperley Club Atlético Temperley 0:0 AA Estudiantes de Río Cuarto AA Estudiantes
  Nueva Chicago Nueva Chicago 1:2 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 0:2 Atlético de Rafaela Rafaela
  Defensores Defensores de Belgrano 1:0 Club Deportivo Riestra CD Riestra
  Guillermo Brown Club Social y Atlético Guillermo Brown 0:1 Club Atlético Belgrano Belgrano
Group A Independiente Club Atlético Independiente 1:2 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
Group B CA Talleres Club Atlético Talleres 1:1 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
Group A Lanús Club Atlético Lanús 1:1 Defensa y Justicia Defensa
Group B Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:1 Racing Club Racing Club
matchday 21 The Strongest The Strongest La Paz 2:1 Bolívar La Paz Bolívar
  Blooming Blooming Santa Cruz 1:0 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
  Always Ready Club Always Ready 1:0 Club Jorge Wilstermann Wilstermann
  Guabira Club Deportivo Guabirá 4:0 Club Deportivo San José Club San José
matchday 6 Union Magdalena AD Union Magdalena 2:0 Llaneros FC Llaneros FC
  Atlético Huila CD Atlético Huila 1:0 Deportes Quindío Quindío
matchday 42 Tochigi SC Tochigi SC 1:2 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:2 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:0 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Omiya Ardija Omiya Ardija 3:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 2:0 Ehime FC Ehime FC
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 3:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 2:1 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 0:1 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  FC Ryukyu FC Ryukyu 0:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:2 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
matchday 34 Nagano Parceiro Nagano Parceiro 0:2 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 3:0 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 3:2 Kataller Toyama Kataller Toyama
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 2:1 FC Gifu FC Gifu
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 3:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 1:4 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 1:0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  FC Imabari FC Imabari 1:2 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Gainare Tottori Gainare Tottori 2:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Fifth Round Fukui Utd. Fukui United 0:3 Fukuyama City Fukuyama City
  Honda FC Honda FC 2:1 Tsukuba University Tsukuba Univ.
matchday 4 FAR Rabat FAR Rabat 0:0 FUS Rabat FUS Rabat
  Mouloudia Mouloudia d'Oujda 1:2 Renaissance Zemamra Khemis Zemamra
  Ittihad Tanger Ittihad Tanger 1:1 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 1:2 MAS Fes MAS Fes
matchday 3 AS Rejiche Avenir Sportif Rejiche 0:1 Olympique Beja Olympique Beja
  JS Kairouan JS Kairouanaise 0:4 Stade Tunisien Stade Tunisien
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 1:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
matchday 9 Falkirk FC Falkirk FC 0:1 Airdrieonians FC Airdrieonians
Final Celtic Celtic FC 7:6 on pens Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Second Round Saint-Pierroise JS Saint-Pierroise 5:6 on pens FC Mtsapéré FC Mtsapéré
  US Sinnamary US Sinnamary 2:0 Phare Petit-Canal Ph. Petit-Canal
matchday 6 Hawke’s Bay Hawke’s Bay United 2:0 Waitakere United Waitakere Utd.
  Hamilton W. Hamilton Wanderers 1:2 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
matchday 16 AS Livorno AS Livorno 1:1 Lucchese 1905 Lucchese
  Novara Novara Calcio 1908 0:0 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 1:1 SSD Pro Sesto Pro Sesto
  Renate AC Renate 2:1 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Grosseto US Grosseto 1912 3:4 Como 1907 Como
  Pontedera US Città di Pontedera 2:1 Juventus U23 Juventus U23
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 3:2 SS Arezzo Arezzo
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 0:3 Calcio Padova Padova
  Modena Modena FC 2018 2:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Legnago FC Legnago Salus 0:0 Mantova FC Mantova FC
  Bari SSC Bari 4:1 US Avellino 1912 Avellino
  Ternana Ternana Calcio 2:2 SS Turris Calcio Turris
  Potenza Potenza Calcio 0:1 Calcio Catania Catania
  Vibonese US Vibonese 0:0 Palermo FC Palermo
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:3 SS Monopoli 1966 Monopoli
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 2:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Casertana Casertana FC 0:3 US Viterbese 1908 Viterbese
matchday 25 CD Palestino CD Palestino 1:0 Audax Italiano Audax Italiano
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 1:1 Santiago Wanderers Wanderers
  U. de Chile Club Universidad de Chile 2:2 Huachipato FC Huachipato FC
matchday 19 Alcorcón AD Alcorcón 2:1 FC Cartagena FC Cartagena
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 2:1 UD Almería UD Almería
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Málaga CF Málaga CF 0:0 UD Logroñés UD Logroñés
matchday 17 Excelsior SBV Excelsior Rotterdam 0:1 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  Roda JC Roda JC Kerkrade 0:3 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
matchday 10 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:1 Boavista FC Boavista
  Gil Vicente Gil Vicente FC 0:2 SL Benfica Benfica
  FC Porto FC Porto 2:0 CD Nacional Nacional
matchday 12 Mafra CD Mafra 2:2 UD Oliveirense Oliveirense
  Coimbra Académica Coimbra 1:1 Casa Pia AC Casa Pia
  Benfica B SL Benfica B 1:1 FC Vizela Vizela
  Arouca FC Arouca 1:0 SC Covilhã Covilhã
matchday 15 Ümraniyespor Ümraniyespor 1:0 Adanaspor Adanaspor
  Istanbulspor Istanbulspor 3:3 Bursaspor Bursaspor
matchday 16 Hvidovre IF Hvidovre IF 0:1 Esbjerg fB Esbjerg fB
  Vendsyssel FF Vendsyssel FF 2:0 BK Fremad Amager Fremad Amager
Second Round 2nd leg Asker Asker Fotball 1:3 Stjördals Blink IL Stjördals B.
matchday 15 NK Sesvete NK Sesvete 3:3 NK Dugopolje NK Dugopolje
Final AGMG Olmaliq FK AGMK Olmaliq 0:3 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
matchday 11 Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona 0:1 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 0:3 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
matchday 10 Laredo CD Laredo 2:1 SD Leioa SD Leioa
  Barakaldo CF Barakaldo CF 4:2 Deportivo Alavés B Depor. Alavés B
  Real Unión Real Unión Club 2:1 Club Portugalete Portugalete
  Arenas Club Arenas Club 1:1 Racing Santander Racing
  UE Llagostera UE Llagostera 1:1 UE Olot UE Olot
  RCD Espanyol B RCD Espanyol B 1:1 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
  CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet 0:1 FC Andorra FC Andorra
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 1:0 AE Prat AE Prat
  UE Cornellà UE Cornellà 0:1 FC Barcelona B FC Barcelona B
matchday 8 UD Tamaraceite UD Tamaraceite 2:1 Recreativo Huelva Recr. Huelva
matchday 14 Bucaspor 1928 Bucaspor 1928 3:1 Edirne Belediyesi Pas Edirnespor Edirne Bld
  Kizilcabölük Kizilcabölükspor 0:0 Payasspor Payasspor
  Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor 1:3 Cankaya FK Cankaya FK
  Nevsehir Bld Nevsehir Belediye Spor 0:1 Malatya Yesilyurt Belediyespor M.Yesilyurt Bld
  Bld Derince Belediye Derince Spor 0:0 Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor
  1877 Alemdag 1877 Alemdag Spor 3:2 Fatsa Belediyespor Fatsa Belediye
  Manisaspor Manisaspor 1:1 Antalya Kemerspor Antalya Kemer
matchday 5 Getafe CF B Getafe CF B 0:1 DUX Internacional de Madrid Inter de Madrid
matchday 14 Tekirdagspor Tekirdagspor 0:1 Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
  Karaman Bld Karaman Belediyespor 3:3 Cengelköy SK Cengelköy
  Ceyhan Spor Ceyhan Spor 0:0 Belediye Kütahyaspor Bld Kütahya
  Kahta 02 Spor Kahta 02 Spor 2:2 Iskenderun FK Iskenderun FK
  Fethiyespor Fethiyespor 4:0 Halide Edip Adivarspor Adivar SK
  Tepecik Spor Büyükcekmece Tepecik Spor 5:0 Agri 1970 Spor Agri 1970 Spor
  Yomra Spor Yomra Spor 1:0 Tokatspor Tokatspor
  Yozgatspor 1959 Yozgatspor 1959 FK 0:0 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Altindag Spor Altindag Spor 1:4 Somaspor Somaspor
  Erbaaspor Erbaaspor 1:3 Arhavi Spor Arhavi Spor
  Gölcükspor Gölcükspor 1:0 Yalovaspor Yalovaspor
  Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor 2:0 Catalcaspor Catalcaspor
  Sile Yildizspor Sile Yildizspor 0:2 Karsiyaka Karsiyaka
  Erokspor Esenler Erokspor 7:0 Cizre Spor Cizre Spor
  Icel Idmanyurdu Icel Idmanyurdu SK 3:0 Batman Petrolspor Batman Petrol
  Osmaniyespor FK Osmaniyespor FK 0:0 Carsambaspor Carsambaspor
matchday 20 Hamburger SV II Hamburger SV II postponed FC St. Pauli II FC St. Pauli II
  HSC Hannover HSC Hannover postponed VfV Borussia 06 Hildesheim VfV Hildesheim
  VfB Oldenburg VfB Oldenburg postponed SV Atlas Delmenhorst SV Atlas
  E. Norderstedt Eintracht Norderstedt postponed FC Teutonia 05 Ottensen Teutonia 05
  FC Oberneuland FC Oberneuland postponed BSV Schwarz-Weiß Rehden BSV Rehden
  1.FC Kleve 1.FC Kleve postponed SC Velbert SC Velbert
  1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach postponed TV Jahn Hiesfeld Jahn Hiesfeld
  SW Essen Schwarz-Weiß Essen postponed SC Düsseldorf-West Düsseldorf-West
  FC Kray FC Kray postponed SpVg Schonnebeck Schonnebeck
  TSV Meerbusch TSV Meerbusch postponed VfB 03 Hilden VfB Hilden
  Ratingen 04/19 Ratingen 04/19 postponed SF Niederwenigern Niederwenigern
  1.FC Monheim 1.FC Monheim postponed TVD Velbert TVD Velbert
  DJK St. Tönis DJK Teutonia St. Tönis postponed FSV Duisburg FSV Duisburg
matchday 17 1.FC Kaan-M. 1.FC Kaan-Marienborn postponed SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  Eintr. Rheine FC Eintracht Rheine postponed TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück
  FC Gütersloh FC Gütersloh postponed TuS Ennepetal TuS Ennepetal
  Hammer SpVg Hammer SpVg postponed Sportfreunde Siegen Spfr. Siegen
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 postponed RSV Meinerzhagen Meinerzhagen
  SV Schermbeck SV Schermbeck postponed TuS Haltern TuS Haltern
  Pr. Münster II Preußen Münster II postponed Holzwickeder SC Holzwickeder SC
  SC Paderborn II SC Paderborn 07 II postponed Victoria Clarholz Vict. Clarholz
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl postponed TSG Sprockhövel TSG Sprockhövel
  Westfalia Herne SC Westfalia Herne postponed SV Westfalia Rhynern Westf. Rhynern
matchday 15 Apol. Limassol Apollon Limassol 4:0 Ermis Aradippou Ermis Aradippou
  Ethnikos Ethnikos Achnas 0:1 Doxa Katokopias Doxa Katokopias
matchday 9 AC Tripoli AC Tripoli 0:1 Al-Ansar Al-Ansar
matchday 15 Orense Orense SC 1:0 CD El Nacional CD El Nacional
  LDU Portoviejo LDU de Portoviejo 3:2 SD Aucas SD Aucas
matchday 3 Resources Cap. Resources Capital postponed Lee Man Lee Man
matchday 5 Wing Yee Wing Yee postponed Tai Po Tai Po
  Central Western Central & Western District postponed Hong Kong FC HKFC
  Sham Shui Po Sham Shui Po postponed Hoi King Hoi King
  Shatin Shatin postponed Metro Gallery Metro Gallery
  Eastern Dis. Eastern District postponed North District North District
matchday 12 FK Qabala FK Qabala 1:1 Qarabağ Ağdam Qarabag Agdam
  Zira FC Zira FC 2:2 Sumgayit PFC Sumgayit
  Keshla Keshla FK 0:2 FK Sabail FK Sabail
  Sabah FK Sabah FK 0:2 Neftchi Baku Neftchi Baku
matchday 3 FC Prishtina FC Prishtina 1:1 FC Drita Gjilan FC Drita
matchday 9 Mons Calpe Mons Calpe SC 0:0 Lions Gibraltar FC Lions Gibraltar
  Bruno's Magpies FC Bruno's Magpies 0:3 St Joseph's FC St Joseph's FC
matchday 6 Elmina Sharks Elmina Sharks FC 1:0 Inter Allies FC Inter Allies
  Great Olympics Accra Great Olympics 1:0 West African Football Academy WAFA SC
  Eleven Wonders Eleven Wonders FC 1:1 Ashanti Gold SC Ashanti Gold
  Medeama Medeama SC 0:0 Liberty Professionals FC Liberty Prof.
  Dreams FC Dreams FC 0:1 Asante Kotoko SC Asante Kotoko
matchday 12 Reggiana U17 Reggiana Under 17 3:00 PM Sampdoria Under 17 Sampdoria U17
  Sassuolo U17 Sassuolo Under 17 3:00 PM Juventus Under 17 Juventus U17
  Cremonese U17 Cremonese Under 17 3:00 PM Virtus Entella Under 17 Entella U17
  Torino U17 Torino Under 17 3:00 PM Spezia Under 17 Spezia U17
  Genoa U17 Genoa Under 17 3:00 PM Bologna Under 17 Bologna U17
  Lazio U17 Lazio Under 17 3:00 PM Pisa Under 17 Pisa U17
  Cittadella U17 Cittadella Under 17 postponed Venezia Under 17 Venezia U17
  Pordenone U17 Pordenone Under 17 postponed Milan Under 17 Milan U17
  Hellas U17 Hellas Under 17 postponed Chievo Under 17 Chievo U17
  SPAL U17 SPAL U17 postponed Brescia Under 17 Brescia U17
  Inter U17 Inter Under 17 postponed Udinese Under 17 Udinese U17
  Atalanta U17 Atalanta Bergamo U17 postponed Cagliari Under 17 Cagliari U17
  Monza U17 Monza Under 17 postponed Vicenza Under 17 Vicenza U17
matchday 10 Borgosesia Borgosesia Calcio 2:30 PM USD Lavagnese 1919 Lavagnese
  PDHA Pont Donnaz Hone Arnad 2:1 FBC Casale Casale
  Caronnese SC Caronnese 1:1 Fossano Calcio Fossano
  Saluzzo AC Saluzzo 0:3 AC Gozzano Gozzano
  Città Varese ASD Città Di Varese 0:3 Sanremese Calcio Sanremese
  Sestri Levante USD Sestri Levante 1919 2:1 FC Vado Vado
  Bra AC Bra 1:0 GS Arconatese Arconatese
  Derthona HSL Derthona 1:2 Legnano AC Legnano
  Imperia ASD Imperia 1923 0:0 US Folgore Caratese Caratese
matchday 8 Ponte S. Pietro AC Ponte San Pietro 1:1 Desenzano Calvina Calvina
  Caravaggio USD Caravaggio 1:1 USD Breno USD Breno
  Scanzorosciate USD Scanzorosciate 0:1 Casatese Casatese
  Crema AC Crema 1908 3:2 USD 1913 Seregno Calcio Seregno
  ASD Sona Calcio ASD Sona Calcio 2:2 A.S.D. Brusaporto Brusaporto
  Fanfulla ASD Fanfulla 1:0 Franciacorta FC Franciacorta
  Tritium Tritium Calcio 1908 2:3 SSD Real Calepina FC 2020 Real Calepina
matchday 10 Montebelluna Calcio Montebelluna 1909 2:1 Union Feltre Union Feltre
  Virtus Bolzano Virtus Bolzano 2:30 PM AC Delta Porto Tolle Delta PT
  Campodarsego AC Campodarsego 2:30 PM APC Chions Chions
  Luparense Luparense FC 2:30 PM AC Trento Trento
  Caldiero Caldiero Terme 1:1 AC Este 1920 Este
  Union S.Giorgio Union San Giorgio Sedico 0:1 FC Arzignano Valchiampo Arzignano
matchday 8 Correggese Correggese Calcio 1948 4:2 SSDRL Marignanese Calcio Marignanese
  Progresso SCD Progresso Calcio 2:30 PM Forlì FC Forlì
  Fiorenzuola US Fiorenzuola 1922 5:1 Aglianese Calcio 1923 Aglianese
  Real Forte USD Real Forte Querceta 1:1 AC Prato Prato
  Ghiviborgo Ghivizzano Borgo a Mozzano 1:1 G.S. Bagnolese Bagnolese
  Rimini Rimini FC 4:0 US Corticella US Corticella
  Lentigione Lentigione Calcio 3:3 Pro Livorno Sorgenti Pro Sorgenti
  Sasso Marconi Sasso Marconi Zola SSD 1:0 Mezzolara Calcio Mezzolara
  Scandicci CS Scandicci 1908 2:4 Tiferno 1919 Tiferno
  Lornano Badesse Lornano Badesse Calcio 1:0 US Pianese Pianese
  Cannara ASD Cannara 1:4 ACN Siena 1904 Siena
  Montespaccato Montespaccato Savoia 0:2 UC Sinalunghese Sinalunghese
  Foll. Gavorrano US Follonica Gavorrano 3:0 ASD Foligno Calcio Foligno Calcio
  San Donato San Donato - Tavarnelle postponed Trastevere Calcio Trastevere
  Grassina ASD Grassina 2:4 AS Ostiamare Lido Calcio Ostiamare
  Sangiovannese Sangiovannese 1927 1:1 Calcio Flaminia Flaminia
matchday 14 Foligno Calcio ASD Foligno Calcio 2:30 PM US Pianese Pianese
matchday 8 Giulianova Real Giulianova SSD 0:2 FC Rieti Rieti
  Porto S'Elpidio Porto Sant'Elpidio MP 0:3 Pineto Calcio Pineto
  Recanatese US Recanatese postponed Atletico Terme Fiuggi Atletico Fiuggi
  Castelnuovo ASD Castelnuovo Vomano 2:1 SSD Città di Campobasso Campobasso
  SN Notaresco San Nicolò Notaresco postponed Gsd Castelfidardo Calcio Castelfidardo
  Albalonga Cynthialbalonga Calcio 3:1 FC Matese Matese
  Tolentino Tolentino Calcio postponed Olympia Agnonese Agnonese
  Vastogirardi Polisportiva Vastogirardi 2:0 FC Aprilia Racing Club Racing Aprilia
  Nola SS Nola 1925 0:3 SSD Insieme Formia Insieme Formia
  Torres SEF Torres 1903 1:2 Afragolese 1944 Afragolese
  Giugliano FC Giugliano 1928 postponed Arzachena Costa Smeralda Arzachena
  Savoia US Savoia 1908 0:2 Muravera Calcio Muravera
  Gladiator Gladiator 1924 1:2 Monterosi FC Monterosi
  Cassino Cassino Calcio 1924 0:4 ASD Carbonia Carbonia
  Cerignola Audace Cerignola 2:1 US Bitonto Calcio Bitonto
  Molfetta Molfetta Calcio 1:0 Asd Puteolana 1902 Puteolana
  Team Altamura ASD Team Altamura 2:0 Brindisi FC Brindisi
  Fidelis Andria SSD Fidelis Andria 1:1 Casarano Calcio Casarano
  Nardò AC Nardò 2:0 FBC Gravina Gravina
  Francavilla FC Francavilla 1931 1:1 Sorrento 1945 Sorrento
  Portici Portici 1906 3:1 US Città di Fasano Fasano
  Lavello USD Lavello 2:1 AZ Picerno Picerno
  Taranto Taranto FC 1927 2:1 Real Agro Aversa R. Aversa
  Biancavilla Calcio Biancavilla 1990 1:0 Rotonda Calcio Rotonda
  Marina Ragusa Marina di Ragusa 2:2 Gelbison Vallo della Lucania Gelbison
  Troina Troina 2:30 PM Paternò Calcio Paternò
  Cittanovese Cittanova Calcio 1939 1:4 Città di Acireale 1946 Acireale
  ACR Messina ACR Messina 1:0 Castrovillari Calcio Castrovillari
  Città S.Agata Città di Sant'Agata 1:1 FC Messina FC Messina
  S.Maria Cilento Santa Maria Cilento 2:0 SSD Dattilo 1980 Dattilo
  Licata Licata Calcio 1:0 ASD San Luca San Luca
  Rende Rende Calcio 1968 0:2 Roccella Roccella
matchday 13 Hibernians FC Hibernians FC 2:1 Balzan FC Balzan FC
  Santa Lucia FC Santa Lucia FC 3:2 Gudja United FC Gudja United FC
  Naxxar Lions FC Naxxar Lions FC 5:1 St. George's FC St.George's FC
  FC Swieqi Utd. Swieqi United FC 3:1 Fgura United FC Fgura Utd
  Pietà Hotspurs Pietà Hotspurs FC 2:1 Vittoriosa Stars FC Vittoriosa
  QFC Qormi FC 0:1 Qrendi FC Qrendi FC
  San Gwann FC San Gwann FC 0:0 Marsaxlokk FC Marsaxlokk
matchday 8 Chippa United Chippa United postponed AmaZulu FC AmaZulu FC
  Black Leopards Black Leopards FC 1:2 Swallows FC Swallows FC
matchday 19 AmaZulu FC AmaZulu FC 3:1 Chippa United Chippa United
matchday 7 Hyderabad Hyderabad FC 0:2 Mumbai City FC Mumbai City
  Kerala Blasters Kerala Blasters FC 1:1 SC East Bengal SC East Bengal
final 2nd leg Sport. Cristal Club Sporting Cristal 1:1 Universitario de Deportes Universitario

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Gidi Kanyuk
    Age: 27 Years  Israel
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 600 k €
    Fee: free transfer
    Buriram United
     
    Nakhonratchasima Mazda FC
  • Ghazi Chellouf
    Age: 30 Years  Tunisia
    Position: Left Midfield
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    CO Medenine
     
    Sur Sports Club
  • José Manuel Catalá
    Age: 35 Years  Spain
    Position: Centre-Back
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Without Club
     
    CD Gerena
  • Gholamreza Sabet Imani
    Age: 20 Years  Iran
    Position: Central Midfield
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Pars Jonoubi Jam
     
    Niroye Zamini FC
  • Luca Russo
    Age: 20 Years  Italy
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Vis Ariano Accadia
     
    Santa Maria Cilento
  • Badar Ali
    Age: 30 Years  Oman
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Grand Andaman Ranong United
     
    Khon Kaen United
  • Jesmar Briffa
    Age: 27 Years  Malta
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Vittoriosa Stars FC
     
    St. George's FC
  • Kenneth Abela
    Age: 45 Years  Malta
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Vittoriosa Stars FC
     
    St. George's FC
  • Jafar Salmani
    Age: 23 Years  Iran
    Position: Left Winger
    Market value: 325 k €
    Fee: ?
    Sanat Naft FC
     
    Portimonense SC
  • Gramoz Kurtaj
    Age: 29 Years  Germany
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 250 k €
    Fee: ?
    SC Gjilani
     
    DUOC NAM HA Nam Dinh FC
  • Mohsin Jouhar
    Age: 32 Years  Oman
    Position: Left Midfield
    Market value: 100 k €
    Fee: ?
    Saham Club
     
    Oman Club
  • Federico Chiappino
    Age: 20 Years  Italy
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: ?
    Fossano Calcio
     
    AC Bra
  • Rory Cosgrove
    Age: 17 Years  Scotland
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    East Fife FC U20
     
    Broxburn Athletic FC
  • Jamie Allen
    Age: 18 Years  Scotland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    East Fife FC U20
     
    Dundonald Bluebell JFC
  • Gregor Donald
    Age: 19 Years  Scotland
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    St. Johnstone FC Reserves
     
    Jeanfield Swifts FC
  • Giovanni Sorrentino
    Age: 28 Years  Italy
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: ?
    ASD Lokomotiv Flegrea
     
    ASD Polisportiva Grotta 1984
  • Alain Akono
    Age: 24 Years  Cameroon
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: ?
    Azam FC
     
    Negeri Sembilan FA
  • Aleksandar Palocevic
    Age: 27 Years  Serbia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 1,00 m €
    Fee: End of loan
    Pohang Steelers
     
    CD Nacional
  • Ross Munro
    Age: 20 Years  Scotland
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 k €
    Fee: End of loan
    Cowdenbeath FC
     
    Ross County FC
  • Somyos Pongsuwan
    Age: 27 Years  Thailand
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 75 k €
    Fee: End of loan
    Rajpracha FC
     
    BG Pathum United
  • Sittichok Paso
    Age: 21 Years  Thailand
    Position: Second Striker
    Market value: 75 k €
    Fee: End of loan
    Trat FC
     
    Chonburi FC
  • Settawut Wongsai
    Age: 23 Years  Thailand
    Position: Centre-Forward
    Market value: 75 k €
    Fee: End of loan
    Ayutthaya United
     
    Chonburi FC
  • Panudech Maiwong
    Age: 25 Years  Thailand
    Position: Central Midfield
    Market value: 50 k €
    Fee: End of loan
    PT Prachuap FC
     
    Chonburi FC
  • Kittikai Juntaraksa
    Age: 24 Years  Thailand
    Position: Central Midfield
    Market value: 50 k €
    Fee: End of loan
    Nongbua Pitchaya FC
     
    Sukhothai FC
  • Serif Hasic
    Age: 32 Years  Bosnia-Herzegovina
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 k €
    Fee: -
    PSM Makassar
     
    Without Club
  • Siwakorn Sangwong
    Age: 23 Years  Thailand
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 25 k €
    Fee: End of loan
    Chiangmai FC
     
    BG Pathum United
  • Chaiyapruek Chirachin
    Age: 20 Years  Thailand
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 k €
    Fee: End of loan
    Rajpracha FC
     
    BG Pathum United
  • Patrik Srzentic
    Age: 20 Years  Croatia
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: End of loan
    NK Vinodol
     
    HNK Orijent Rijeka
  • Owen Windsor
    Age: 19 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Grimsby Town
     
    West Bromwich Albion U23
  • Tom Derry
    Age: 25 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Braintree Town
     
    Hayes & Yeading FC
  • Emrah Inal
    Age: 22 Years  Turkey
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Manavgat Belediyespor
  • Jacob Camilleri
    Age: 30 Years  Malta
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    St. George's FC
  • Moustapha Ndoye
    Age: 18 Years  Senegal
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    ASD Castelnuovo Vomano