For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 15, 2019

Matchday 8 USC Paloma USC Paloma Hamburg 1:3 FC Teutonia 05 Ottensen Teutonia 05
  TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08 1:2 SV Rugenbergen SV Rugenbergen
  TSV Sasel TSV Sasel 5:0 FC Union Tornesch Union Tornesch
  Concordia Concordia Hamburg 2:1 Meiendorfer SV Meiendorfer SV
Matchday 4
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 0:3 SC Freiburg SC Freiburg
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:5 FC Schalke 04 FC Schalke 04
Matchday 6
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 3:3 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
VfL Bochum VfL Bochum 2:2 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 1:0 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
Matchday 8
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 2:3 Hallescher FC Hallescher FC
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
First Round 1st leg Fosa Juniors Fosa Juniors FC 0:0 TP Mazembe TP Mazembe
  Elect-Sport FC Elect-Sport FC 1:1 Esperance Tunis Esperance
  Asante Kotoko Asante Kotoko SC 2:0 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
  Enyimba Aba Enyimba Aba 0:0 Al-Hilal Omdurman Al-Hilal
  ASC Kara ASC Kara 0:0 AS Vita Club Kinshasa AS Vita Club
  FC Nouadhibou FC Nouadhibou 0:2 Wydad Casablanca Wydad AC
  Al-Nasr Bengh. Al-Nasr Benghazi 1:3 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  USM Alger USM Alger 4:1 Gor Mahia Nairobi Gor Mahia FC
Matchday 5 Bournemouth AFC Bournemouth 3:1 Everton FC Everton
  Watford Watford FC 2:2 Arsenal FC Arsenal
Matchday 1 UE Engordany UE Engordany 2:5 UE Sant Julia Sant Julia
  FC Santa Coloma FC Santa Coloma 2:0 Atlètic Club d'Escaldes AC Escaldes
  FC Ordino FC Ordino 2:1 UE Escale Santa Coloma Santa Coloma
  IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 2:0 Club Esportiu Carroi CE Carroi
Matchday 4 SD Eibar SD Eibar 1:2 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Alavés Deportivo Alavés 0:1 Sevilla FC Sevilla FC
  Celta de Vigo Celta de Vigo 0:2 Granada CF Granada CF
  Real Valladolid Real Valladolid CF 1:1 CA Osasuna CA Osasuna
  Real Betis Real Betis Balompié 1:1 Getafe CF Getafe
Matchday 3 Genoa Genoa CFC 1:2 Atalanta BC Atalanta
  Brescia Brescia Calcio 3:4 Bologna FC 1909 Bologna
  SPAL SPAL 2:1 SS Lazio Lazio
  Parma Parma Calcio 1913 1:3 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
 
AS Roma AS Roma 4:2 US Sassuolo Sassuolo
  Hellas Verona Hellas Verona 0:1 AC Milan AC Milan
Matchday 5 FC Nantes FC Nantes 1:0 Stade Reims Reims
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 2:2 FC Toulouse Toulouse
  Monaco AS Monaco 3:4 Olympique Marseille Marseille
Matchday 7
Rapid Vienna Rapid Vienna 5:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 6:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 3:0 Austria Vienna Austria Vienna
Matchday 9 Orenburg FK Orenburg 2:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Tambov FK Tambov 0:2 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Krasnodar FK Krasnodar 4:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Krasnodar II FK Krasnodar II 1:3 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Dinamo M II Dinamo Moscow II 6:0 FK Ufa II Ufa II
  FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 0:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  CS U Craiova CS Universitatea Craiova 0:1 FCSB FCSB
Matchday 6 PEC Zwolle PEC Zwolle 6:2 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Heracles Almelo Heracles Almelo 4:1 Willem II Tilburg Willem II
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 3:2 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 2:3 FC Twente Enschede FC Twente
Matchday 4 Ankaragücü MKE Ankaragücü 0:4 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  C. Rizespor Caykur Rizespor 0:0 Göztepe Göztepe
  Trabzonspor Trabzonspor 2:2 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
  Denizlispor Denizlispor 0:1 Konyaspor Konyaspor
Matchday 5 Santa Clara CD Santa Clara 2:0 Moreirense FC Moreirense
  Rio Ave FC Rio Ave FC 2:4 CD Tondela Tondela
  Marítimo CS Marítimo 1:3 Belenenses SAD Belenenses SAD
  Portimonense Portimonense SC 2:3 FC Porto FC Porto
  Boavista Boavista Porto FC 1:1 Sporting CP Sporting CP
Matchday 7 FK Mariupol FK Mariupol 1:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:2 Desna Chernihiv Desna
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 1:0 FK Lviv FK Lviv
Matchday 3 AO Xanthi AO Xanthi 2:1 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  Panionios Panionios Athens 1:0 AE Larisa AE Larisa
  AEK Athens AEK Athens 2:0 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 4:0 Panathinaikos Athens Panathinaikos
Matchday 4 Stockay RRC Stockay-Warfusée 0:3 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
  RFC Tilleur RFC Tilleur 3:3 RCS Verlaine RCS Verlaine
  Solières Solières Sport 1:4 Royal Francs Borains Francs Borains
  RUS Rebecq RUS Rebecq 0:2 RES Couvin-Mariembourg-Fraire Couvin-Mariemb.
  RUS Givry RUS Givry 0:3 RFC Meux RFC Meux
  RRC Hamoir RRC Hamoir 0:3 Union Namur Fosses-la-Ville UR Namur FLV
Matchday 7 RSC Anderlecht RSC Anderlecht 1:2 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  KAA Gent KAA Gent 3:0 KV Mechelen KV Mechelen
  Mouscron Royal Excel Mouscron 2:0 KV Kortrijk KV Kortrijk
Matchday 6 KSV Roeselare KSV Roeselare called off Royal Excelsior Virton RE Virton
Matchday 3 RFC Lüttich RFC Lüttich 4:2 FCV Dender EH FCV Dender EH
  VW Hamme KFC VW Hamme 1:3 KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  Merelbeke KFC Merelbeke 0:0 FC Gullegem FC Gullegem
  KSCT Menen KSCT Menen 1:5 KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
  Zwevezele SKV Zwevezele 1:1 FC Knokke FC Knokke
  Tienen KVK Tienen 1:0 KVV Vosselaar KVV Vosselaar
  Bocholt VV Bocholt VV 2:0 Diegem Sport Diegem Sport
  Royal Cappellen FC Royal Cappellen FC 2:2 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  Ol. Wijgmaal Olympia SC Wijgmaal 4:1 Spouwen Mopertingen Mopertingen
  KFC Duffel KFC Duffel postponed AS Verbroedering Geel ASV Geel
  SK Londerzeel SK Londerzeel 1:1 RC Hades RC Hades
  Pepingen-Halle SK Pepingen-Halle 2:1 Hoogstraten VV Hoogstraten VV
Matchday 9 FC Zlin FC FASTAV Zlin 0:2 AC Sparta Praha Sparta Praha
  MFK Karvina MFK Karvina 0:0 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 2:1 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Aarhus GF Aarhus GF 3:0 Aalborg BK Aalborg BK
  Esbjerg fB Esbjerg fB 0:3 Randers FC Randers FC
  Lyngby BK Lyngby BK 0:3 FC Midtjylland FC Midtjylland
  Hobro IK Hobro IK 2:1 FC Copenhagen FC Copenhagen
  Bröndby IF Bröndby IF 4:2 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
Matchday 21 Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 3:3 Stabæk Fotball Stabæk
  Molde FK Molde FK 3:0 Tromsø IL Tromsø
  Viking FK Viking Stavanger 2:0 Odds BK Odds BK
  Strømsgodset Strømsgodset IF 1:0 Ranheim IL Ranheim IL
  Haugesund FK Haugesund 0:0 Mjøndalen IF Mjøndalen
  Kristiansund BK Kristiansund BK 1:0 SK Brann SK Brann
Matchday 23 Häcken BK Häcken 1:2 AIK AIK
  Hammarby Hammarby IF 6:2 IFK Göteborg IFK Göteborg
  Malmö FF Malmö FF 1:0 IFK Norrköping Norrköping
Matchday 8 FK TSC FK TSC Backa Topola 0:0 FK Macva Sabac Macva
  Mladost FK Mladost Lucani 2:0 FK Spartak Subotica Spartak
  NK Osijek NK Osijek 2:2 NK Varazdin NK Varazdin
  HNK Rijeka HNK Rijeka 1:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
First Round FC Inter FC Inter Turku 2:0 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
  Ilves Ilves Tampere 0:2 FC Honka FC Honka
  KuPS Kuopion Palloseura 1:0 HJK Helsinki HJK Helsinki
Matchday 19 AC Barca AC Barca 4:1 Kings SC Kings SC
  Kurkimäen Kurkimäen Kisa 2:2 Lehmon Pallo-77 LehPa
  Warkaus JK Warkaus JK 4:1 Toivalan Urheilijat Toivalan
  SC Riverball SC Riverball 0:5 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
Matchday 8 Pogon Szczecin Pogon Szczecin 1:0 LKS Lodz LKS Lodz
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 0:0 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 9 FK Dunav FK Dunav Ruse 0:0 Slavia Sofia Slavia Sofia
  Levski Sofia Levski Sofia 3:0 Cherno More Varna Cherno More
  NK Triglav NK Triglav Kranj 2:3 NK Domzale NK Domzale
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 2:2 NK Celje NK Celje
  NS Mura NS Mura 1:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Matchday 6 Titus Petange Union Titus Petange 3:2 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Muhlenbach FC Blue Boys Muhlenbach 0:2 FC Differdange 03 Differdange 03
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 2:2 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 3:2 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 0:3 CS Fola Esch CS Fola Esch
Matchday 8 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
Matchday 11 TSV Kornburg TSV Kornburg 2:1 SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
  Kickers Selb Kickers Selb 2:2 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  SVV Aschaffenb. SV Vatanspor Aschaffenburg 3:0 TuS Röllbach TuS Röllbach
  TG Höchberg TG Höchberg 1:0 SV Friesen SV Friesen
  ASV Dachau ASV Dachau 1:3 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  SV Erlbach SV Erlbach 1:0 TSV Ampfing TSV Ampfing
Matchday 5 SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 1:0 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  SV Grohn SV Grohn 2:3 SV Türkspor Bremen-Nord SV Türkspor
  Komet Arsten TuS Komet Arsten 1:3 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven
  KSV Vatan Sport KSV Vatan Sport 4:2 TS Woltmershausen Woltmershausen
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 0:0 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  SG Findorff SG Findorff 0:2 TuRa Bremen TuRa Bremen
Matchday 8 Lübecker SC Lübecker SC 99 0:0 Breitenfelder SV Breitenfelde
  Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 0:0 SVT Neumünster SVT Neumünster
  Heikendorfer SV Heikendorfer SV 2:1 VfR Neumünster VfR Neumünster
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 3:1 TSV Travemünde TSV Travemünde
  TuS Hartenholm TuS Hartenholm 0:7 SV Eichede II SV Eichede II
Matchday 6 Ottersberg TSV Ottersberg 2:0 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  E. Lüneburg SV Eintracht Lüneburg 3:3 FC Verden 04 FC Verden 04
  VfL Westercelle VfL Westercelle 2:2 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  Drocht./A. II SV Drochtersen/Assel II 4:1 VfL Lüneburg VfL Lüneburg
Matchday 4 SF Düren Sportfreunde Düren 0:7 1.FC Düren II FC Düren II
  Arm. Eilendorf DJK Arminia Eilendorf 3:1 Germania Teveren Germ. Teveren
  Hertha Walheim TSV Hertha Walheim 2:1 TSC Euskirchen 1848/1913 TSC Euskirchen
  GKSC Hürth GKSC Hürth 0:3 SV Rott SV Rott
  SC Brühl SC Brühl 3:15 PM Kohlscheider BC Kohlscheider BC
  Erftst.-Lechen. SC Germania Erftstadt-Lechenich 3:3 BCV Glesch-Paffendorf Glesch-Paffend.
  SW Düren Schwarz-Weiß Düren 3:2 SV Eintracht Verlautenheide Verlautenheide
Matchday 8 TuS Jevenstedt TuS Jevenstedt 2:0 Osterrönfelder TSV Osterrönfeld
  TSV Rantrum TSV Rantrum 4:1 FC Reher/Puls FC Reher/Puls
Matchday 7 Petershütte TuSpo Petershütte 2:6 Braunschweiger SC Acosta BSC Acosta
  TSC Vahdet Vahdet Braunschweig 2:0 TSV Landolfshausen/Seulingen Landolfsh./Seu.
  KSV Vahdet Vahdet Salzgitter 1:0 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 6:2 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  SV Lengede SV Lengede 1:3 MTV Isenbüttel MTV Isenbüttel
  TSV Lamme TSV Germania Lamme 3:0 SC Hainberg SC Hainberg
Matchday 8 Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 2:0 TSV Barsinghausen Barsinghausen
  SC Hemmingen/W. SC Hemmingen/Westerfeld 0:2 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  OSV Hannover OSV Hannover 2:1 SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  TuS Sulingen TuS Sulingen 2:0 Heeßeler SV Heeßeler SV
  TSV Burgdorf TSV Burgdorf 2:2 TSV Pattensen TSV Pattensen
  FC Eldagsen FC Eldagsen 2:3 STK Eilvese STK Eilvese
  TSV Godshorn TSV Godshorn 2:2 1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf
Matchday 7 Falke Steinfeld SV Falke Steinfeld 0:1 SC Melle 03 SC Melle 03
  FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09 1:3 SV Bevern SV Bevern
  VfR Voxtrup VfR Voxtrup 2:3 VfL Oythe VfL Oythe
  GW Mühlen GW Mühlen 2:1 Blau-Weiß Papenburg BW Papenburg
  TV Dinklage TV Dinklage 4:1 VfL Wildeshausen Wildeshausen
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 8:1 VfB Wissen VfB Wissen
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 0:1 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 4:0 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  Ahrweiler BC Ahrweiler BC 4:3 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
Matchday 4 Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:1 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 5:3 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
Matchday 5 Teistungen FC Wacker Teistungen 1:4 BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  SFC Stern 1900 SFC Stern 1900 3:1 Berlin Türkspor 04 Berlin Türkspor
  TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 2:1 Berlin United Berlin United
  Frohnauer SC Frohnauer SC 1:0 VfB Fortuna Biesdorf Fort. Biesdorf
  Berliner SC Berliner SC 2:1 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  Türkiyemspor Türkiyemspor Berlin 5:1 FC Brandenburg 03 FC Brandenburg
  E. Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf 3:1 SV Empor Berlin SV Empor Berlin
  TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888 5:2 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
Matchday 7 Heimerdingen TSV Heimerdingen 2:1 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
Matchday 9 G. Schwanheim Germania Schwanheim 2:00 PM SSV Langenaubach Langenaubach
  TuBa Pohlheim FC TuBa Pohlheim 3:00 PM FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 3:00 PM RSV Weyer RSV Weyer
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 3:00 PM FC Gießen II FC Gießen II
  SG Bad Soden SG Bad Soden 3:0 CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
  SG Hombressen SG Hombressen/​Udenhausen 5:2 SG Ehrenberg SG Ehrenberg
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 4:1 Türkgücü Kassel Türkgücü KS
  Hünfelder SV Hünfelder SV 3:1 Melsunger FV Melsunger FV
  Barockstadt II SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II 3:4 TSG Sandershausen Sandershausen
Matchday 8 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II 0:1 SG Unter-Abtsteinach Unterabsteinach
  SV der Bosnier SV der Bosnier Frankfurt 1:2 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach 2:1 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 3:2 Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
  Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960 6:0 TS Ober-Roden TS Ober-Roden
Matchday 7 Gau-Odernheim TSV Gau-Odernheim 1:3 FK Pirmasens II FK Pirmasens II
  SG Meisenheim SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach 3:3 SV Rülzheim SV Rülzheim
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 0:4 SV Morlautern SV Morlautern
  Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 0:3 FC Speyer 09 FC Speyer 09
Matchday 6 GW Nottuln Grün-Weiß Nottuln 4:2 Delbrücker SC Delbrücker SC
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 2:6 VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  TuS Tengern TuS Tengern 1:2 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  VfL Theesen VfL Theesen 0:4 Victoria Clarholz Vict. Clarholz
  SC Herford SC Herford 0:1 SV Spexard SV Spexard
  SC Roland SC Roland Beckum 3:2 TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten 2:1 SpVgg Vreden SpVgg Vreden
Matchday 19 Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:2 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 1:0 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  Ceará SC Ceará Sporting Club 0:0 Botafogo Rio de Janeiro Botafogo
  Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 1:3 Sport Club Internacional Internacional
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 0:1 Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
  Fluminense Fluminense Football Club 1:0 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 3:0 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:1 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
Matchday 9 Monterrey CF Monterrey 0:2 Club Necaxa Necaxa
  León Club León FC 3:1 FC Juárez FC Juárez
  Chivas Deportivo Guadalajara 1:0 Atlas Guadalajara Atlas
  América CF América 1:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Toluca Deportivo Toluca 0:2 Monarcas Morelia Morelia
Matchday 28 Atlanta United Atlanta United FC 1:3 Columbus Crew SC Columbus Crew
  Montreal Impact Montreal Impact 0:1 FC Cincinnati Cincinnati
  Philadelphia Philadelphia Union 1:1 Los Angeles FC Los Angeles FC
  Orlando City SC Orlando City SC 3:3 New England Revolution Revolution
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 2:1 Houston Dynamo Houston
  Timbers Portland Timbers 0:1 D.C. United D.C. United
  Toronto FC Toronto FC 3:2 Colorado Rapids Colorado
  Minnesota Utd. Minnesota United FC 3:1 Real Salt Lake City Salt Lake
Matchday 11 Once Caldas Once Caldas 0:1 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
  CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 1:0 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Atl. Nacional Atlético Nacional 2:3 Cúcuta Deportivo Cúcuta Dep.
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 2:2 CD América de Cali CD América
Matchday 23 Gainare Tottori Gainare Tottori 2:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 1:2 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  Kataller Toyama Kataller Toyama 5:0 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 4:0 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
  Fukushima Utd. Fukushima United 1:2 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 5:0 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 0:0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 0:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
Matchday 32 Yokohama FC Yokohama FC 0:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 0:3 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
Matchday 21 Nara Club Nara Club 1:1 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 1:2 Suzuka Unlimited Suzuka Unltd.
  Musashino City Tokyo Musashino City 1:3 FC Imabari FC Imabari
Matchday 3 Al-Hazm Al-Hazm 0:6 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 3:2 Al-Fateh Al-Fateh
Matchday 20 KA Akureyri KA Akureyri 1:1 HK Kópavogs HK Kópavogs
Matchday 6 Oaxaca Alebrijes de Oaxaca 2:1 Club Atlético Zacatepec Zacatepec
  Cafetaleros Cafetaleros de Chiapas 1:1 Loros de la Universidad de Colima Loros
  Cimarrones Cimarrones de Sonora 2:1 Venados FC Yucatán Venados FC
  Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 2:0 Celaya FC Celaya
Matchday 4 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh 2:1 FK Kukësi FK Kukësi
  KF Laçi KF Laçi 1:0 FK Partizani FK Partizani
Matchday 7 Travnik U19 NK Travnik U19 1:4 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 2:2 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 5:1 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija S. U19
Matchday 8 Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 1:3 FK Tuzla City FK Tuzla City
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
Matchday 10 Llaneros EF Llaneros de Guanare EF 1:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Zulia FC Zulia FC 4:1 Mineros de Guayana Mineros
  Táchira Deportivo Táchira 2:2 Carabobo FC Carabobo FC
  Deportivo Lara Deportivo Lara 2:0 AC LALA FC LALA FC
  Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 2:1 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Caracas FC Caracas FC 1:0 Monagas SC Monagas SC
  Zamora Zamora FC 3:1 Portuguesa FC Portuguesa FC
  Aragua FC Aragua FC 3:0 Estudiantes de Caracas SC Est. Caracas
Matchday 6 Radnik Hadzici FK Radnik Hadzici 0:1 FK Igman Konjic FK Igman
  TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 2:1 NK Metalleghe BSI NK Metalleghe
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 2:0 FK Gorazde FK Gorazde
Matchday 21 Slavia Slavia Mozyr 2:2 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Isloch Isloch Minskiy Rayon 0:1 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:1 FK Slutsk FK Slutsk
Matchday 5 MC Oran MC Oran 2:3 MC Algiers MC Algiers
Matchday 1 Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 1:2 Renaissance Zemamra Khemis Zemamra
  Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 0:0 Mouloudia d'Oujda Mouloudia
Matchday 27 WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 0:3 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Matchday 29 Gangwon FC Gangwon FC 2:0 Jeju United FC Jeju Utd.
  FC Seoul FC Seoul 3:1 Incheon United FC Incheon Utd.
  Seongnam FC Seongnam FC 0:0 Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
Matchday 8 NK Radomlje NK Radomlje 0:2 FC Koper FC Koper
  NK Krsko NK Krsko 3:0 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
Matchday 28 Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 1:0 Charleston Battery Charleston
  Hartford Hartford Athletic 0:1 Louisville City FC Louisville City
  Indy Eleven Indy Eleven 2:1 Bethlehem Steel FC Bethlehem Steel
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:1 Atlanta United 2 ATL UTD 2
  San Antonio FC San Antonio FC 3:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  New Mexico Utd. New Mexico United 3:1 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  Orange County Orange County SC 2:0 El Paso Locomotive FC El Paso
  Las Vegas Las Vegas Lights FC 3:1 Fresno FC Fresno
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC abandoned Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
  Sacramento FC Sacramento Republic FC 2:1 Rio Grande Valley FC Toros RGV FC Toros
Matchday 27 Bucheon FC Bucheon FC 1995 1:1 Suwon FC Suwon FC
  Ansan Greeners Ansan Greeners FC 1:3 FC Anyang FC Anyang
  Gwangju FC Gwangju FC 3:1 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
Matchday 25 Richmond Kicker Richmond Kickers 0:1 Forward Madison FC Forward Madison
  Lansing Ignite Lansing Ignite FC 4:3 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 1:2 North Texas Soccer Club North Texas SC
Matchday 22 Paraná Paraná Clube 0:0 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:2 Sport Club do Recife Sport Recife
Matchday 4 Hoogland VV Hoogland 1:1 VV Dongen Dongen
  RKVV DEM RKVV DEM 4:1 HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  EVV Echt EVV Echt 2:1 HV & CV Quick Quick DH
  Lienden FC Lienden 0:0 RKSV Groene Ster Groene Ster
  SV Oss '20 SV Oss '20 5:0 RKVV Westlandia Westlandia
  VV UNA VV UNA Veldhoven 2:2 USV Hercules USV Hercules
  ADO U21 ADO Den Haag U21 2:0 ADO '20 Heemskerk ADO '20
Matchday 7 Juniors OÖ FC Juniors OÖ 0:5 FC Blau Weiss Linz Blau Weiss Linz
  Huddersfield Huddersfield Town 0:2 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Barnsley FC Barnsley FC 0:2 Leeds United Leeds
Second Round Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 0:1 FC Thun FC Thun
  AC Bellinzona AC Bellinzona 1:2 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
  FC Bassecourt FC Bassecourt 0:3 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
  FC Wohlen FC Wohlen 0:4 FC Luzern FC Luzern
  FC Aarau FC Aarau 1:2 FC Sion FC Sion
Matchday 28 FC Elva FC Elva 2:0 Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
Second Round APO Atalantis APO Atalantis 1:0 Atromitos Patron Atrom. Patron
Third Round Thinaliakos AS Thinaliakos 0:1AET AO Kavala AO Kavala
  AO Episkopi AO Episkopi Rethymnou 1:2 AO Trikala AO Trikala
  Pandramaikos Pandramaikos AO 0:3 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
  Panthiraikos Panthiraikos AO 5:4on pens OF Ierapetras OF Ierapetras
  AO Xenofon AO Xenofon Krestenon 1:2 AO Egaleo AO Egaleo
  Panserraikos Panserraikos 2:0 PO Triglias PO Triglias
Matchday 5 Quilmes Quilmes Atlético Club 3:1 CA All Boys Buenos Aires All Boys
  Guillermo Brown Club Social y Atlético Guillermo Brown 1:0 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  GyE Mendoza Gimnasia y Esgrima de Mendoza 1:2 Atlético de Rafaela Rafaela
  CA Mitre Club Atlético Mitre 2:1 Argentino Agropecuario Agropecuario
  San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 0:0 Club Atlético Barracas Central Barracas C.
  Mondercange FC Mondercange 1:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 0:5 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  Hesperange Swift Hesperange 2:2 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
  Steinsel  FC Alisontia Steinsel 2:1 Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 1:1 FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  Medernach FC Blo-Wäiss Medernach 2:0 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
Matchday 1 Peñarol CA Peñarol 1:0 Defensor Sporting Club Defensor
  Danubio FC Danubio FC 1:2 Cerro Largo FC Cerro Largo
  Progreso Club Atlético Progreso 2:2 Rampla Juniors FC Rampla Jrs
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 1:0 Club Atlético Boston River Boston River
Matchday 28 FC Maardu Maardu Linnameeskond 0:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
Matchday 22 Zwekapin Utd. Zwekapin United FC 2:0 Hantharwady United FC Hantharwady U.
  Yadanarbon FC Yadanarbon FC 6:2 FC Chinland FC Chinland
  Shan Utd. Shan United FC 4:1 Rakhine United FC Rakhine Utd.
  Yangon Utd. Yangon United FC 6:1 Magwe FC Magwe FC
  Ayeyawady Utd. Ayeyawady United 6:0 Sagaing United Sagaing Utd.
  S. Myanmar FC Southern Myanmar FC 0:0 FC Dagon FC Dagon
Matchday 27 Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 3:1 Trat FC Trat FC
  PTT Rayong PTT Rayong 2:0 Suphanburi FC Suphanburi FC
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 1:0 Sukhothai FC Sukhothai FC
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC 2:0 Chiangmai FC Chiangmai FC
Matchday 25 Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 4:1 Garena Young Lions Young Lions
  Geylang Geylang International FC 4:4 Hougang United FC Hougang Utd.
Matchday 3 Cosenza Cosenza Calcio 1:2 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Crotone FC Crotone 0:0 FC Empoli FC Empoli
  AC Pisa AC Pisa 1909 4:1 US Cremonese Cremonese
Matchday 4 Carrarese Carrarese Calcio 1908 2:1 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Olbia Olbia Calcio 1905 0:3 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Pontedera US Città di Pontedera 0:0 Novara Calcio 1908 Novara
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 0:0 US Pianese Pianese
  Lecco Calcio Lecco 1912 0:2 Robur Siena Siena
  Renate AC Renate 2:1 Como 1907 Como
  Gozzano AC Gozzano 1:1 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Pergolettese US Pergolettese 1932 1:1 SS Arezzo Arezzo
  Juventus U23 Juventus U23 2:2 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Sambenedettese US Sambenedettese 2:1 FC Arzignano Valchiampo Arzignano
  Südtirol FC Südtirol 0:3 Reggio Audace FC Reggio Audace
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 0:1 Fermana FC Fermana
  Imolese Imolese Calcio 1919 0:1 Modena FC 2018 Modena
  Ravenna Ravenna FC 2:1 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 2:0 Rimini FC Rimini
  Cesena Cesena FC 3:2 US Triestina Triestina
  Padova Calcio Padova 0:0 Carpi FC 1909 Carpi
  Feralpisalò Feralpisalò 2:1 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Catania Calcio Catania 1:0 AS Viterbese Castrense Viterbese
  Teramo Teramo Calcio 1913 2:0 Cavese 1919 Cavese
  Ternana Ternana Calcio 0:2 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Paganese Paganese Calcio 1926 2:2 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Picerno AZ Picerno 2:3 US Avellino 1912 Avellino
  Catanzaro US Catanzaro 3:1 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
  Vibonese US Vibonese 3:0 Rende Calcio 1968 Rende
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:3 Potenza Calcio Potenza
Matchday 21 UdeConce Universidad Concepción 3:1 CSD Colo Colo Colo Colo
  Cobresal CD Cobresal 2:1 CD Everton CD Everton
  CDUC CD Universidad Católica 0:0 CD O'Higgins O'Higgins
Matchday 3 Y. Corumspor Yeni Corumspor 0:1 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Inegölspor Inegölspor 1:0 Sancaktepe Futbol Kulübü Sancaktepe FK
  Kirklarelispor Kirklarelispor 1:1 Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  Manisa FK Manisa Futbol Kulübü 6:3 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Amed SK Amed SK 0:0 Hacettepe Spor Hacettepe
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 4:0 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 2:0 Sariyer Sariyer
 
Elazigspor Elazigspor 0:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 1:1 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 1:1 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Bayburt Idare Bayburt Özel Idare Spor 0:3 Kirsehir Belediye Spor Kirsehir Bld
  Van Spor FK Van Spor FK 3:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Kastamonu 1966 Kastamonuspor 1966 1:2 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Sakaryaspor Sakaryaspor 2:2 Usak Spor AS Usak Spor AS
Matchday 5 Albacete Albacete Balompié 0:4 CD Tenerife CD Tenerife
  Real Oviedo Real Oviedo 0:2 Elche CF Elche CF
  Real Zaragoza Real Zaragoza 3:1 Extremadura UD Extremadura
  CD Lugo CD Lugo 2:0 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Sporting Gijón Sporting Gijón 1:1 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 13 Armavir FK Armavir 1:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
Matchday 7 UTA Arad UTA Arad 1:1 CS Mioveni CS Mioveni
  SCM FC Arges SCM FC Arges 0:2 Rapid Bucharest Rapid Bucharest
Matchday 10 FK Ufa 2 FK Ufa 2 1:3 KamAZ Naberezhnye Chelny KamAZ
  Nosta Nosta Novotroitsk 0:1 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad 1:0 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
  Zvezda Perm Zvezda Perm 2:1 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
  Lada Togliatti Lada Togliatti 1:1 FK Tyumen Tyumen
Matchday 9 Veles Moskau Veles Moskau 1:1 FK Leningradets Leningradets
  Torpedo Vl. Torpedo Vladimir 2:1 Lokomotiv-Kazanka Moskow Kazanka
  Khimki 2 FK Khimki 2 1:5 Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
Matchday 5 Coimbra Académica Coimbra 1:2 CD Nacional Nacional
  Covilhã SC Covilhã 2:3 Leixões SC Leixões
  Casa Pia Casa Pia AC 1:3 UD Oliveirense Oliveirense
  Penafiel FC Penafiel 2:1 CD Mafra Mafra
Matchday 4 Bursaspor Bursaspor 3:1 Osmanlispor FK Osmanlispor
  Istanbulspor Istanbulspor 2:1 Giresunspor Giresunspor
  Adanaspor Adanaspor 0:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Menemen Spor Menemen Spor 0:1 Akhisarspor Akhisarspor
Matchday 9 Volyn Lutsk Volyn Lutsk 2:2 Balkany Zoria Balkany Zoria
Matchday 6 Sparta Prague B AC Sparta Prague B 2:0 1.FK Pribram B 1.FK Pribram B
  Admira Praha FK Admira Praha 1:0 FK Kraluv Dvur Kraluv Dvur
  Dukla B FK Dukla Prague B 2:1 Jiskra Usti nad Orlici Usti nad Orlici
  Vik. Plzen B FC Viktoria Plzen B 1:2on pens FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
  Stechovice FK Stechovice 3:1 FK Motorlet Prague Motorlet Prague
  SK Zapy SK Zapy 1:0 FC Hradec Kralove B Hr. Kralove B
  SK Rakovnik SK Rakovnik 1:3 SK Benesov SK Benesov
Matchday 8 SK Unicov SK Unicov 0:0 FC Hlucin FC Hlucin
  FCB Ostrava B FC Banik Ostrava B 4:2 FC Velke Mezirici Velke Mezirici
  Blansko FK Blansko 3:1 SK Sigma Olomouc B Olomouc B
  Slovacko B 1.FC Slovacko B 0:0 FC Viktoria Otrokovice Otrokovice
  FC Zlin B FC Zlin B 6:3 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 1:2 FC Hradec Králové Hradec Králové
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 MFK Vitkovice Vitkovice
Matchday 9 FC Roskilde FC Roskilde 3:1 Nyköbing FC Nyköbing FC
  HB Köge HB Köge 1:1 Naestved Boldklub Naestved BK
  Vejle BK Vejle Boldklub 3:0 Hvidovre IF Hvidovre IF
  Vendsyssel FF Vendsyssel FF 2:0 Kolding IF Kolding IF
Matchday 22 KFUM Oslo KFUM-Kameratene Oslo 2:1 Skeid Oslo Skeid Oslo
  FK Jerv FK Jerv 1:0 Raufoss IL Raufoss IL
  Strømmen IF Strømmen IF 0:0 IK Start Start
  Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL 2:0 Tromsdalen UIL Tromsdalen
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:0 Notodden FK Notodden
  Sogndal Sogndal IL 1:1 Sandefjord Fotball Sandefjord
  HamKam Hamarkameratene 2:0 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
Matchday 20 Egersunds IK Egersunds IK 1:3 Levanger FK Levanger FK
  IL Hödd IL Hödd 2:1 Bryne FK Bryne FK
  Kvik Halden Kvik Halden 4:0 Sola FK Sola FK
  Brattvag IL Brattvag IL 0:3 Stjördals Blink IL Stjördals B.
  Moss FK Moss FK 2:1 FK Vidar Vidar
  Arendal Fotball Arendal Fotball 2:1 Fredrikstad FK Fredrikstad
  Mjølner FK Mjölner 0:0 Alta IF Alta IF
  Sotra SK Sotra SK 0:2 Fram Larvik Fram Larvik
  Elverum Elverum Fotball 1:0 FK Senja FK Senja
Matchday 23 Brage IK Brage 3:1 Dalkurd FF Dalkurd
  Norrby Norrby IF 1:1 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
Matchday 9 Novi Pazar FK Novi Pazar 2:1 FK Zemun Zemun
  Graficar Belgrad Graficar Belgrad 3:1 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 0:1 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
Matchday 4 NK Rudes NK Rudes 3:0 NK Croatia Zmijavci Croat. Zmijavci
Matchday 9 Miedz Legnica Miedz Legnica 2:2 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
Matchday 8 B. Koszalin Baltyk Koszalin 1:0 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca 1:1 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
  Swit Szczecin Swit Szczecin 3:1 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 0:2 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  Górnik Konin Górnik Konin 0:1 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
Matchday 7 Bielsko-Biala Rekord Bielsko-Biala 1:0 Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
Matchday 8 Korona Kielce II Korona Kielce II 5:1 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 0:2 Motor Lublin Motor Lublin
  Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 2:1 Hetman Zamosc Hetman Zamosc
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 0:1 Avia Swidnik Avia Swidnik
Matchday 26 Irtysh Irtysh Pavlodar 1:0 FK Taraz Taraz
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 1:0 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
  Ordabasy Ordabasy Shymkent 0:2 Kaysar Kyzylorda Kaysar
  FC Astana FC Astana 2:1 Shakhter Karaganda Shakhter K.
  Kairat Almaty Kairat Almaty 4:1 Zhetysu Taldykorgan Zhetysu
  Aktobe FK Aktobe 3:2 FK Atyrau Atyrau
Matchday 19 Kokand 1912 FK Kokand 1912 3:0 Bunyodkor Tashkent Bunyodkor
  Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 1:1 Metallurg Bekabad Metallurg Bk.
  Navbahor Navbahor Namangan 0:1 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 3 Bnei Yehuda Bnei Yehuda Tel Aviv 0:0 Maccabi Netanya Maccabi Netanya
  FC Ashdod FC Ashdod 2:2 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
Matchday 8 Vác Vác FC 0:0 Duna Aszfalt Tiszakécskei LC Tiszakécske