For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Sep 3, 2019

Matchday 5 Vikt. Urberach FC Viktoria 09 Urberach 7:00 PM 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
Second Round 1.FC Viersen 1.FC Viersen 7:30 PM VfB 03 Hilden VfB Hilden
  RW Essen Rot-Weiss Essen 7:30 PM KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
  1.FC Monheim 1.FC Monheim 7:30 PM Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
  Viktoria Goch Viktoria Goch 7:30 PM TVD Velbert TVD Velbert
  Rather SV Rather SV 7:30 PM SC Velbert SC Velbert
  1.FC Grevenb. 1.FC Grevenbroich-Süd 7:30 PM SpVg Schonnebeck Schonnebeck
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 7:30 PM 1.FC Kleve 1.FC Kleve
  TuRU Düsseldorf TuRU Düsseldorf 7:30 PM VfB Homberg VfB Homberg
  Jahn Hiesfeld TV Jahn Hiesfeld 7:30 PM TSV Meerbusch TSV Meerbusch
  FSV Duisburg FSV Duisburg 7:30 PM Ratingen 04/19 Ratingen 04/19
  ASV Süchteln ASV Süchteln 7:30 PM FC Kray FC Kray
  Velbert 02 SSVg Velbert 02 7:30 PM MSV Duisburg MSV Duisburg
  Kapellen-Erft SC Kapellen-Erft 7:30 PM Schwarz-Weiß Essen SW Essen
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 7:30 PM SF Baumberg SF Baumberg
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 7:30 PM Wuppertaler SV Wuppertaler SV
Matchday 17 Fluminense Fluminense Football Club 1:00 AM Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
Matchday 19 Charleston Charleston Battery moved Memphis 901 FC Memphis 901 FC
Matchday 3 Forfar Athletic Forfar Athletic FC 8:45 PM East Fife FC East Fife
Matchday 21 Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:00 AM Esporte Clube Vitória EC Vitória
group A1 Grimsby Town Grimsby Town 8:45 PM Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
group A2 Accrington Accrington Stanley 8:45 PM Fleetwood Town Fleetwood
group A3 Salford Salford City 12:00 AM Aston Villa U23 Aston Villa U23
  Bury Bury FC 8:45 PM Tranmere Rovers Tranmere Rovers
group A4 Macclesfield Macclesfield Town 8:45 PM Newcastle United U23 Newcastle U23
  Port Vale Port Vale FC 8:45 PM Shrewsbury Town Shrewsbury
group A5 Crewe Alexandra Crewe Alexandra 8:30 PM Burton Albion Burton Albion
group A6 Bolton Bolton Wanderers 8:00 PM Bradford City Bradford
  Rochdale Rochdale AFC 8:45 PM Manchester City U23 Man City U23
group A7 Blackpool Blackpool FC 8:30 PM Morecambe FC Morecambe FC
group A8 Doncaster Doncaster Rovers 8:45 PM Lincoln City Lincoln City
group B1 Gillingham FC Gillingham FC 8:45 PM Colchester United Colchester Utd.
  Ipswich Ipswich Town 8:45 PM Tottenham Hotspur U23 Tottenham U23
group B2 Portsmouth Portsmouth FC 8:45 PM Crawley Town Crawley Town
  Oxford United Oxford United 8:45 PM Norwich City U23 Norwich U23
group B3 AFC Wimbledon AFC Wimbledon 8:30 PM Brighton & Hove Albion U23 Brighton U23
  Leyton Orient Leyton Orient 8:45 PM Southend United Southend United
group B4 Forest Green Forest Green Rovers 8:00 PM Southampton FC U23 Southampton U23
  Coventry Coventry City 8:45 PM Walsall FC Walsall
group B5 Exeter City Exeter City 8:45 PM Cheltenham Town Cheltenham Town
group B6 Plymouth Plymouth Argyle 8:45 PM Bristol Rovers Bristol Rovers
group B7 Stevenage Stevenage FC 8:45 PM Milton Keynes Dons MK Dons
group B8 Northampt. Town Northampton Town 8:30 PM Peterborough United Peterborough
Matchday 9 Stockport Stockport County 8:45 PM AFC Fylde Fylde
  Dover Athletic Dover Athletic 8:45 PM Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
  Chesterfield FC Chesterfield FC 8:45 PM FC Halifax Town Halifax Town
  Barrow Barrow AFC 8:45 PM Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Harrogate Town Harrogate Town 8:45 PM Chorley FC Chorley FC
  Eastleigh FC Eastleigh FC 8:45 PM Boreham Wood FC Boreham Wood
  Wrexham Wrexham AFC 8:45 PM Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Yeovil Town Yeovil Town 8:45 PM Sutton United Sutton Utd
  Woking FC Woking FC 8:45 PM Torquay United FC Torquay United
  Notts County Notts County 8:45 PM Solihull Moors Solihull Moors
  Barnet Barnet FC 8:45 PM Aldershot Town Aldershot Town
Matchday 2 TuS Haltern TuS Haltern postponed Wuppertaler SV Wuppertaler SV
Matchday 8 Wolfurt FC Wolfurt 6:00 PM FC Langenegg Langenegg
  A. Lustenau II SC Austria Lustenau II 7:00 PM SC Röthis Röthis
Matchday 17 Ponnistajat Malmin Ponnistajat 6:30 PM Pallokerho-35 PK-35
Matchday 10 JK Tammeka U19 Jalgpallikool Tammeka U19 postponed FC Nomme United U19 FC Nomme U19
Matchday 11 FCI Tallinn U19 FCI Tallinn U19 postponed Rakvere JK Tarvas U19 JK Tarvas U19

Player birthdays

coach birthdays