Tottenham | 0:2 | Liverpool |
|
||||||||
Lesotho | 3:2 on pens | Uganda | |||||||||
England U20 | 1:2 | Japan U23 | |||||||||
Portugal U19 | 0:1 | Chile U23 | |||||||||
Flamengo | 2:0 | Fortaleza |
|
||||||||
Figueirense FC | 1:0 | Atlético-GO |
|
||||||||
São Bento (SP) | 1:2 | CRB | |||||||||
EC Vitória | 0:2 | RB Bragantino |
|
||||||||
Paraná | 0:0 | Oeste | |||||||||
Vila Nova FC | 0:1 | Londrina-PR | |||||||||
Botafogo-SP | 1:0 | Criciúma EC | |||||||||
Lienden | 2:1 | VV Goes | |||||||||
Quick Boys | 1:0 | SV Oss '20 | |||||||||
VVSB | 4:2 | HSV Hoek | |||||||||
OFC Oostzaan | 2:2 | ASWH | |||||||||
Banik Ostrava | 0:1 | Mlada Boleslav | |||||||||
Indjija U19 | 1:0 | Jedinstvo U19 | |||||||||
Red Star U19 | 2:2 | Internacional | |||||||||
Vozdovac U19 | 3:1 | DIN | |||||||||
Radn. Nis U19 | 1:0 | OFK Beograd U19 | |||||||||
Trayal U19 | 1:1 | Rad U19 | |||||||||
Čukarički U19 | 1:0 | Vojvodina U19 | |||||||||
Rad (Z) U17 | 3:6 | Rad U17 | |||||||||
Čukarički U17 | 0:1 | Vojvodina U17 | |||||||||
Red Star U17 | 3:1 | Zemun U17 | |||||||||
AS Trencin | 4:1 | FK Poprad | |||||||||
FC Grimma | 1:1 | Radebeuler BC | |||||||||
Großenhainer FV | 1:1 | Eintr. Niesky | |||||||||
Pirna-Copitz | 1:3 | BSG Stahl Riesa | |||||||||
SG Taucha 99 | 2:0 | Markranstädt | |||||||||
FC 1910 Lößnitz | 5:1 | Empor Glauchau | |||||||||
K. Markkleeberg | 1:4 | FSV Neusalza-S. | |||||||||
SV Empor Berlin | 4:2 | Tasmania Berlin | |||||||||
TSG Weinheim | 3:0 | FC Zuzenhausen | |||||||||
Schott Jena | 1:4 | FSV Martinroda | |||||||||
SV 09 Arnstadt | 2:2 | Teistungen | |||||||||
Meuselwitz II | 2:0 | SpVgg Geratal | |||||||||
SC 1903 Weimar | 3:0 | Thüringen Weida | |||||||||
FC Fahner Höhe | 0:1 | SV Ehrenhain | |||||||||
FC Kray | 3:2 | SV Genc Osman | |||||||||
Sachsenhausen | 1:1 | GW Lübben | |||||||||
Pr. Eberswalde | 0:2 | Oranienburg | |||||||||
Einheit Bernau | 6:3 | SV Falkensee/F. | |||||||||
BSC Preußen 07 | 0:1 | Victoria Seelow | |||||||||
Petershagen-E. | 1:2 | 1.FC Frankfurt | |||||||||
GW Brieselang | 1:3 | FSV Bernau | |||||||||
Dorfmerkingen | 0:2 | Ehingen-Süd | |||||||||
TSG Tübingen | 5:0 | Breuningsweiler | |||||||||
L-Echterdingen | 4:5 | Sindelfingen | |||||||||
FV Löchgau | 4:1 | SKV Rutesheim | |||||||||
FSV Hollenbach | 0:0 | FC Wangen 05 | |||||||||
FT Braunschweig | 6:0 | F. Lebenstedt | |||||||||
SC Gitter | 1:3 | SSV Kästorf | |||||||||
Ahrweiler BC | 0:2 | FV Dudenhofen | |||||||||
Juan Aurich | 2:1 | Santos FC | |||||||||
Vancouver | 1:1 | Toronto | |||||||||
Montréal | 0:3 | Orlando | |||||||||
Albirex Niigata | 0:2 | Ventforet Kofu | |||||||||
Kashiwa Reysol | 1:0 | FC Gifu | |||||||||
Mito HollyHock | 0:1 | Reno. Yamaguchi | |||||||||
Fagiano Okayama | 1:0 | Ehime FC | |||||||||
Gainare Tottori | 1:0 | Kamatam. Sanuki | |||||||||
Thespa Gunma | 4:1 | FC Tokyo Res. | |||||||||
SC Sagamihara | 1:0 | Iwate Grulla M. | |||||||||
Honda FC | 3:2 | FC Osaka | |||||||||
Sony Sendai | 1:0 | Nara Club | |||||||||
Teg. Miyazaki | 1:1 | ReinMeer Aomori | |||||||||
Maru. Okazaki | 1:2 | Yoko. Musashino | |||||||||
Ichifuna HS | 0:2 | RKU Kashiwa HS | |||||||||
Tochigi City | 3:1 | Tokyo United | |||||||||
Briobe. Urayasu | 1:2 | Vonds Ichihara | |||||||||
Kyoto Shiko SC | 2:1 | Asuka FC | |||||||||
Renaiss Koka | 1:5 | Biwako S. HIRA | |||||||||
Ococias Kyoto | 4:1 | Arte. Wakayama | |||||||||
St.Andrews FC | 0:1 | Lagend Shiga | |||||||||
Grindavík | 0:0 | Víkingur | |||||||||
Fjölnir | 1:0 | Njardvík | |||||||||
AC Barnechea | 1:2 | Ñublense | |||||||||
Magallanes | 3:0 | Copiapó | |||||||||
S. Morning | 0:2 | San Luis | |||||||||
Zeljeznicar U19 | 2:1 | S. Brijeg U19 | |||||||||
FK Krupa U19 | 2:2 | Sarajevo U19 | |||||||||
FK MDK U19 | 3:1 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Banja Luka U19 | 0:2 | Slavija S. U19 | |||||||||
Travnik U19 | 1:0 | Zr. Mostar U19 | |||||||||
Bijeljina U19 | 1:2 | Sloboda T U19 | |||||||||
GOSK U17 | 2:1 | Bijeljina U17 | |||||||||
Energetik-BGU | 0:0 | Gorodeya | |||||||||
Vitebsk | 1:3 | Dinamo Minsk | |||||||||
Gomel | 0:2 | BATE Borisov | |||||||||
Palanga | 0:2 | Suduva | |||||||||
Riteriai | 1:0 | Kauno Zalgiris | |||||||||
Mineros | 1:0 | Zamora FC | |||||||||
Zeljeznicar BL | 3:1 | B. Banja Luka | |||||||||
Kozara Gradiska | 0:0 | OFK Sloga | |||||||||
Rudar Prijedor | 3:0 | Podrinje | |||||||||
Mrkonjic | 1:3 | Tekstilac | |||||||||
Sutjeska Foca | 2:2 | Slavija S. | |||||||||
Drina Zvornik | 1:0 | FK Alfa Modriča | |||||||||
Zugdidi | 2:0 | Shukura | |||||||||
NY Red Bulls II | 4:0 | Union II | |||||||||
Jeju United | 1:3 | Ulsan HD | |||||||||
Seongnam FC | 0:0 | Incheon Utd. | |||||||||
FC Dila | 2:3 | Dinamo Tbilisi | |||||||||
WIT Georgia | 3:0 | Torpedo Kutaisi | |||||||||
FC Tucson | 2:2 | Orlando City B | |||||||||
Jeonnam Dragons | 1:3 | Ansan Greeners | |||||||||
Bucheon FC | 1:1 | Daejeon Hana C. | |||||||||
Busan IPark | 2:2 | Suwon FC | |||||||||
Nacional | 1:0 | Juventud | |||||||||
Progreso | 0:3 | Defensor SC | |||||||||
CA Fénix | 3:1 | Rampla Jrs | |||||||||
Plaza Colonia | 4:1 | Racing Club | |||||||||
Kalju FC | 6:0 | Maardu LM | |||||||||
JK Tammeka | 0:1 | JK Viljandi | |||||||||
Sport Huancayo | 0:3 | Alianza Lima | |||||||||
Pirata FC | 3:1 | Ayacucho FC | |||||||||
Dep. Binacional | 2:0 | Sport Boys | |||||||||
Sukhothai FC | 1:1 | Buriram Utd. | |||||||||
JDFS Alberts | 3:0 | Auda | |||||||||
Tukums | 9:0 | Grobina | |||||||||
Rezeknes FA | 1:2 | FK Smiltene | |||||||||
Balvi | 0:10 | Super Nova | |||||||||
New Project | 4:0 | Bebri | |||||||||
Lucchese | 1:0 | Bisceglie | |||||||||
Alcorcón | 0:1 | Gimnàstic | |||||||||
Daco-Getica | 3:1 | ACS Poli | |||||||||
SSU Poli | 2:0 | Metaloglobus | |||||||||
Luceafarul | 6:0 | Dacia U. Braila | |||||||||
FC Arges | 3:2 | Sportul Snagov | |||||||||
Petrolul | 2:3 | Ac. Clinceni | |||||||||
U Cluj | 2:0 | Pandurii | |||||||||
Viitorul Tg.Jiu | 0:2 | Chindia | |||||||||
Olympia | 4:3 | Stechovice | |||||||||
Benesov | 2:1 | Karlovy Vary | |||||||||
Litomericko | 3:0 | Pisek | |||||||||
Kraluv Dvur | 1:2 | Dobrovice | |||||||||
Zivanice | 1:2 | Vysehrad | |||||||||
Usti nad Orlici | 2:1 on pens | Slovan Velvary | |||||||||
Domazlice | 2:0 | Prevysov | |||||||||
Pardubice U19 | 0:1 | Vikt. Plzen U19 | |||||||||
Olomouc U19 | 6:2 | Karvina U19 | |||||||||
Zlin U19 | 4:1 | Hr. Kralove U19 | |||||||||
Sp. Prague U19 | 7:1 | Ostrava U19 | |||||||||
Dolni Benesov | 0:0 | Velke Mezirici | |||||||||
Lisen | 3:0 | Hulin | |||||||||
Hlucin | 3:0 | Vrchovina NMnM | |||||||||
Hodonin | 6:0 | Val. Mezirici | |||||||||
MFK Vyskov | 1:1 | Jiskra Rymarov | |||||||||
Sandnes Ulf | 1:2 | Kongsvinger | |||||||||
SX Chang'an At. | 3:2 | NT Zhiyun | |||||||||
Liaoning FC | 2:3 | QD FC | |||||||||
MZ Hakka | 4:5 | CZ Mighty Lions | |||||||||
BJ BSU | 1:1 | HLJ Ice City | |||||||||
SC Longfor | 1:0 | CC Yatai | |||||||||
BJ Chengfeng | 2:0 | TJ Tianhai | |||||||||
GZ City | 2:2 | HB FC | |||||||||
SD Taishan | 1:1 | Jiangsu FC | |||||||||
SH Shenhua | 0:0 | CQ Liangjiang | |||||||||
WH Yangtze | 2:0 | SZ FC | |||||||||
Nardo FK | 2:0 | Kvik Halden | |||||||||
Moss | 0:3 | Fredrikstad | |||||||||
Bærum | 0:2 | Åsane | |||||||||
Fram | 0:0 | Asker | |||||||||
Oppsal Fotball | 3:1 | Alta | |||||||||
Florø SK | 1:1 | FK Senja | |||||||||
Aleksandrow L. | 3:1 | Huragan Morag | |||||||||
U. Skierniewice | 2:0 | Mazur Elk | |||||||||
Ursus Warszawa | 1:2 | Victoria Sulejowek | |||||||||
Pol. Warsaw | 2:2 | Znicz Biala P. | |||||||||
Bron Radom | 1:0 | LKS Lomza | |||||||||
Legionovia | 3:2 | O. Zambrow | |||||||||
IFK Göteborg | 0:1 | Örebro SK | |||||||||
Sirius | 0:2 | Djurgården | |||||||||
Falkenbergs FF | 0:0 | Kalmar FF | |||||||||
Östersund | 1:1 | GIF Sundsvall | |||||||||
Halmstads BK | 0:0 | Västerås SK | |||||||||
Norrby | 0:0 | Dalkurd | |||||||||
Mjällby AIF | 1:0 | J-Södra IF | |||||||||
Degerfors | 2:3 | IK Frej Täby | |||||||||
Sundsvall U19 | 1:1 | Vasalund U19 | |||||||||
Sirius U19 | 1:3 | Hammarby U19 | |||||||||
Norrköping U19 | 6:1 | IFK Lidingö U19 | |||||||||
AIK U19 | 2:1 | Djurgården U19 | |||||||||
Gefle U19 | 3:2 | Örebro SK U19 | |||||||||
IF Bromma U19 | 0:0 | Täby FK U19 | |||||||||
HFX Wanderers | 2:1 | Pacific FC | |||||||||
FC Stadlau | 0:2 | TWL Elektra | |||||||||
Leobendorf | 3:1 | Traiskirchen | |||||||||
Kitzbühel | 4:1 | Langenegg | |||||||||
Altach Juniors | 1:3 | Seekirchen | |||||||||
St. Johann | 4:1 | Wals-Grünau | |||||||||
SV Wörgl | 2:1 | FC Dornbirn | |||||||||
Saalfelden | 2:1 | Grödig | |||||||||
Vejgaard B | 2:0 | FC Sydvest | |||||||||
Odder IGF | 1:3 | BK Frem | |||||||||
Dalum IF | 3:5 | Avarta | |||||||||
Skovshoved | 2:1 | Tarup-Paarup IF | |||||||||
Brabrand IF | 5:0 | Brönshöj BK | |||||||||
Middelfart | 4:0 | Jammerbugt FC | |||||||||
B.93 | 3:1 | Vanlöse IF | |||||||||
Jahn Hiesfeld | 1:5 | TSV Meerbusch | |||||||||
1.FC Kleve | 2:3 | Schonnebeck | |||||||||
Ajax U19 | 2:0 | Feyenoord U19 | |||||||||
CSU Craiova U19 | 4:3 | Uni Cluj U19 | |||||||||
FCV Farul U19 | 3:1 | Dinamo U19 | |||||||||
Naftan | 2:2 | Volna Pinsk | |||||||||
Belshina | 0:2 | Smolevichi | |||||||||
Orsha | 1:0 | Slonim | |||||||||
FK Lida | 4:0 | Svetlogorsk | |||||||||
Rukh | 3:1 | Lokomotiv Gomel | |||||||||
DYuSSh-2 | 2:0 | Mikashevichi | |||||||||
Stade Nyonnais | 6:3 on pens | FC Münsingen | |||||||||
FC Wohlen | 1:0 | FC Köniz | |||||||||
Union Mauer | 1:0 | FavAC | |||||||||
Austria XIII | 2:1 | Wienerberg | |||||||||
1210 Wien | 1:5 | ASV 13 | |||||||||
Gaflenz | 2:2 | Scheiblingkir. | |||||||||
SC Ortmann | 0:2 | SV Stripfing | |||||||||
Ardagger | 1:2 | Kilb | |||||||||
Deutschkreutz | 5:0 | Pinkafeld | |||||||||
Parndorf II | 2:4 | Siegendorf | |||||||||
Kohfidisch | 3:0 | St. Margarethen | |||||||||
Horitschon | 0:3 | Oberwart | |||||||||
Drassburg | 2:3 | Ritzing | |||||||||
ASKÖ Oedt | 2:0 | SV Wallern | |||||||||
Bad Radkersburg | 4:1 | Lafnitz II | |||||||||
Fürstenfeld | 5:3 | Lebring | |||||||||
Zirl | 2:4 | FC Volders | |||||||||
SV Innsbruck | 4:0 | SK St. Johann | |||||||||
Völs | 0:2 | Kundl | |||||||||
Hall | 5:2 | Kirchbichl | |||||||||
Kematen | 2:6 | Imst | |||||||||
SW Bregenz | 6:0 | Admira Dornbirn | |||||||||
Feldkirch | 1:4 | Röthis | |||||||||
Wolfurt | 3:1 | Lauterach | |||||||||
SV Lochau | 3:2 | A. Lustenau II | |||||||||
Alberschwende | 2:1 | Höchst | |||||||||
FC Bizau | 1:5 | Fussach | |||||||||
Strobl | 2:4 | Golling | |||||||||
Thalgau | 3:5 | ÖTSU Hallein | |||||||||
Zell am See | 2:0 | Straßwalchen | |||||||||
Altenmarkt | 0:5 | A. Salzburg | |||||||||
Bramberg | 2:2 | Eugendorf | |||||||||
FC Puch | 2:3 | Neumarkt | |||||||||
SAK 1914 | 6:0 | Adnet | |||||||||
Kuchl | 3:0 | Bürmoos | |||||||||
Vorarlberg U18 | 3:2 | AKA Rapid U18 | |||||||||
Burgenland U18 | 1:3 | Stmk.-Sturm U18 | |||||||||
FC Forward | 1:4 | Olymp. Genève | |||||||||
FC Conthey | 3:1 | Veyrier Sports | |||||||||
FC Chippis | 1:5 | Urania Genève | |||||||||
SC Düdingen | 1:1 | FC Farvagny | |||||||||
US Terre Sainte | 3:1 | FC Ueberstorf | |||||||||
FC Le Locle | 1:0 | Stade-Payerne | |||||||||
SC Dornach | 0:2 | FC Liestal | |||||||||
FC Tavannes | 3:0 | FC Konolfingen | |||||||||
SC Binningen | 2:0 | FC Subingen | |||||||||
AS Timau | 0:5 | FC Cornol | |||||||||
FC Prishtina BE | 0:2 | FC Lerchenfeld | |||||||||
FC Brunnen | 3:1 | FC Willisau | |||||||||
Kickers Luzern | 3:1 | FC Ibach | |||||||||
FC Sursee | 2:4 | AC Taverne | |||||||||
AS Novazzano | 2:2 | Perlen-Buchr. | |||||||||
FC Eschenbach | 0:2 | FC Lugano II | |||||||||
FC Paradiso | 5:0 | FC Hergiswil | |||||||||
FC Dietikon | 2:2 | FC Adliswil | |||||||||
FC Aegeri | 2:1 | FC Muri | |||||||||
SC Schöftland | 3:0 | FC Wohlen U23 | |||||||||
FC Eagles Aarau | 4:1 | FC Olten | |||||||||
NK Pajde | 1:0 | FC Wettingen | |||||||||
FC Einsiedeln | 3:1 | FC Wangen b. O. | |||||||||
FC Balzers | 8:3 | FC Frauenfeld | |||||||||
Blue Stars ZH | 2:3 | FC Uzwil | |||||||||
Chur 97 | 0:3 | FC Amriswil | |||||||||
FC Kreuzlingen | 6:2 | FC Rüti | |||||||||
FC Bazenheid | 1:2 | FC Uster | |||||||||
Vorarlberg U16 | 2:3 | AKA Rapid U16 | |||||||||
Burgenland U16 | 2:1 | Stmk.-Sturm U16 | |||||||||
FC Zürich U18 | 1:2 | FC Basel U18 | |||||||||
BEJUNE U18 | 1:3 | BSC YB U18 | |||||||||
Luzern U18 | 2:1 | Lausanne U18 | |||||||||
GC Zürich U18 | 0:0 | Servette U18 | |||||||||
Aarau U18 | 2:3 | FC Sion U18 | |||||||||
FC Thun U18 | 3:2 | Winterthur U18 | |||||||||
Team Ticino U18 | 1:1 | Luzern U17 | |||||||||
St. Gallen U18 | 1:1 | FC Basel U17 | |||||||||
BSC YB U17 | 0:3 | FC Zürich U17 | |||||||||
Lausanne U17 | 1:1 | St. Gallen U17 | |||||||||
Phil. Air Force | 0:3 | Stallion Laguna | |||||||||
Global FC | 0:8 | United City | |||||||||
Mvd City Torque | 1:1 | Rentistas | |||||||||
Central | 0:3 | Villa Española | |||||||||
Albion FC | 1:3 | CA Atenas | |||||||||
Maldonado | 2:0 | Sud América | |||||||||
Gornik U19 | 0:1 | Belchatow U19 | |||||||||
Escola V. U19 | 2:1 | Ruch U19 | |||||||||
Slask U19 | 0:3 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
Lech U19 | 0:0 | Lubin U19 | |||||||||
Daugavpils | 1:0 | Liepaja | |||||||||
Riga | 2:0 | RFS | |||||||||
Kyrgyzaltyn | 1:3 | Dordoi Bishkek | |||||||||
Abdysh-Ata Kant | 0:1 | Alga Bishkek | |||||||||
Alay Osh | 4:3 | Ilbirs Bishkek | |||||||||
Gandzasar II | 0:8 | FC Yerevan | |||||||||
Alashkert II | 2:0 | Ararat-Arm. II | |||||||||
Banants III | 0:2 | Urartu II | |||||||||
Lokomotiv | 1:1 | FC Sevan | |||||||||
Ararat II | 0:3 | Pyunik II | |||||||||
Shirak II | 3:0 | Erebuni Erewan | |||||||||
Copenhagen U19 | 1:3 | Sönderjyske U19 | |||||||||
Odense BK U19 | 4:0 | Esbjerg fB U19 | |||||||||
Nordsjaell. U19 | 2:1 | Vejle BK U19 | |||||||||
Silkeborg U19 | 1:1 | Aarhus GF U19 | |||||||||
Akademisk U19 | 2:0 | Naesby BK U19 | |||||||||
Randers FC U19 | 1:1 | Roskilde U19 | |||||||||
HB Köge U19 | 2:2 | Hvidovre IF U19 | |||||||||
Thisted FC U19 | 0:1 | Hellerup IK U19 | |||||||||
Holbaek B&I U19 | 2:4 | Helsingör U19 | |||||||||
Naestved BK U19 | 1:1 | Viborg FF U19 | |||||||||
Skála IF II | 2:3 | KÍ II | |||||||||
B71 Sandoy | 2:1 | EB/S II | |||||||||
Víkingur II | 0:0 | 07 Vestur | |||||||||
B68 Toftir | 2:1 | HB Tórshavn II | |||||||||
NSÍ III | 1:4 | FC Hoyvík | |||||||||
Undrid FF | 2:3 | EB/Streymur III | |||||||||
NSÍ Runavík | 3:1 | TB Tvøroyri | |||||||||
SHO | 2:1 | Heerjansdam | |||||||||
SV ARC | 2:1 | GRC '14 | |||||||||
VV Winsum | 1:1 | Noordscheschut | |||||||||
CSV Apeldoorn | 0:1 | Roda '46 | |||||||||
Oranje Nassau | 1:5 | DTS '35 | |||||||||
Go Ahead Kampen | 6:2 | AFC Zat. | |||||||||
VV Sliedrecht | 4:1 | Honselersdijk | |||||||||
Genoa U19 | 1:1 | Empoli U19 | |||||||||
Fiorentina U17 | 1:0 | Napoli U17 | |||||||||
QD Red Lions | 1:1 | JL Baijia | |||||||||
YC Elk Sea | 6:0 | SX Longjin | |||||||||
YB Beiguo | 0:3 | TZ Yuanda | |||||||||
DL Chanjoy | 1:1 | QD Hainiu | |||||||||
HB Zhuoao | 1:1 | LN Tieren | |||||||||
ZB Cuju | 2:1 | BD Yingli ETS | |||||||||
KM Z.H. Shipman | 1:1 | HN Billows | |||||||||
LS UCI | 0:1 | JX Lushan | |||||||||
HZ Qiantang | 2:0 | SZ Pengcheng | |||||||||
CD Rongcheng | 2:0 | HB Istar | |||||||||
FJ Tianxin | 0:2 | SZ Peng City | |||||||||
KS FC | 5:1 | GX PG Haliao | |||||||||
FC Baden 1897 | 6:4 on pens | Martigny-Sports | |||||||||
FC Tuggen | 4:1 AET | Lausanne II | |||||||||
Etoile Carouge | 5:0 | FC Solothurn | |||||||||
FC Black Stars | 3:0 | Eschen/Mauren | |||||||||
Union Magdalena | 1:1 | Millonarios |
|
||||||||
Maritzburg Utd. | 2:1 | Marumo | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match