2.Division
Denmark
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 323
- Foreigners: 50 Players 15.5%
- ø-Market value: €6k
- ø-Age: 23.8
Complete 2.Division schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/4/176:30 PM | ||||||
Dalum IF | 1:4 | Kolding IF | ||||
7:00 PM | ||||||
Kjellerup IF | 2:1 | Odder IGF | ||||
Sat 8/5/171:00 PM | ||||||
Hellerup IK | 1:1 | Avarta | ||||
2:00 PM | ||||||
Greve Fodbold | 2:1 | Naesby BK | ||||
BK Marienlyst | 3:1 | Middelfart | ||||
3:00 PM | ||||||
BK Frem | 2:2 | Hilleröd F | ||||
Brönshöj BK | 3:1 | B.93 | ||||
Akademisk BK | 2:2 | Hvidovre | ||||
FC Sydvest | 1:1 | VSK Aarhus | ||||
Sun 8/6/171:00 PM | ||||||
Naestved BK | 1:3 | Skovshoved | ||||
IF Lyseng | 1:2 | Jammerbugt FC | ||||
1:30 PM | ||||||
Ringköbing IF | 0:1 | Aarhus Fremad |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/176:30 PM | ||||||
Hvidovre | 3:0 | Naestved BK | ||||
6:45 PM | ||||||
Odder IGF | 1:2 | Ringköbing IF | ||||
Sat 8/12/171:00 PM | ||||||
B.93 | 2:1 | Akademisk BK | ||||
2:00 PM | ||||||
Middelfart | 3:0 | Hellerup IK | ||||
3:00 PM | ||||||
Hilleröd F | 0:2 | Brönshöj BK | ||||
Skovshoved | 1:1 | BK Frem | ||||
Jammerbugt FC | 1:1 | FC Sydvest | ||||
Aarhus Fremad | 0:0 | Kjellerup IF | ||||
Kolding IF | 2:1 | Greve Fodbold | ||||
Naesby BK | 1:3 | BK Marienlyst | ||||
Sun 8/13/171:00 PM | ||||||
Avarta | 2:1 | Dalum IF | ||||
Tue 8/15/177:00 PM | ||||||
VSK Aarhus | 1:2 | IF Lyseng |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/176:30 PM | ||||||
Hvidovre | 2:1 | B.93 | ||||
BK Marienlyst | 2:0 | Kolding IF | ||||
Sat 8/19/171:00 PM | ||||||
Hellerup IK | 4:3 | Naesby BK | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 1:2 | IF Lyseng | ||||
2:00 PM | ||||||
Dalum IF | 6:0 | Greve Fodbold | ||||
3:00 PM | ||||||
Brönshöj BK | 0:2 | Skovshoved | ||||
BK Frem | 0:1 | Naestved BK | ||||
Akademisk BK | 2:0 | Hilleröd F | ||||
Odder IGF | 0:2 | Jammerbugt FC | ||||
Aarhus Fremad | 1:1 | FC Sydvest | ||||
Sun 8/20/171:00 PM | ||||||
Avarta | 3:1 | Middelfart | ||||
1:30 PM | ||||||
Ringköbing IF | 4:2 | VSK Aarhus |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/176:15 PM | ||||||
IF Lyseng | 0:1 | Aarhus Fremad | ||||
FC Sydvest | 0:1 | Kjellerup IF | ||||
6:30 PM | ||||||
Naesby BK | 2:5 | Avarta | ||||
7:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 0:1 | BK Frem | ||||
Sat 8/26/171:00 PM | ||||||
B.93 | 6:0 | Hilleröd F | ||||
VSK Aarhus | 4:1 | Odder IGF | ||||
2:00 PM | ||||||
Middelfart | 2:1 | Dalum IF | ||||
Greve Fodbold | 0:2 | BK Marienlyst | ||||
3:00 PM | ||||||
Kolding IF | 2:1 | Hellerup IK | ||||
Skovshoved | 1:5 | Hvidovre | ||||
Jammerbugt FC | 4:2 | Ringköbing IF | ||||
Sun 8/27/171:00 PM | ||||||
Naestved BK | 2:1 | Brönshöj BK |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/171:00 PM | ||||||
B.93 | 1:5 | Naestved BK | ||||
VSK Aarhus | 0:1 | Aarhus Fremad | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 2:0 | Jammerbugt FC | ||||
2:00 PM | ||||||
Middelfart | 2:0 | Kolding IF | ||||
Dalum IF | 3:2 | Naesby BK | ||||
3:00 PM | ||||||
Hellerup IK | 1:0 | BK Marienlyst | ||||
Brönshöj BK | 0:1 | Akademisk BK | ||||
Hilleröd F | 1:3 | Skovshoved | ||||
BK Frem | 0:2 | Hvidovre | ||||
Odder IGF | 2:0 | IF Lyseng | ||||
Sun 9/3/171:00 PM | ||||||
Avarta | 2:1 | Greve Fodbold | ||||
1:30 PM | ||||||
Ringköbing IF | 3:2 | FC Sydvest |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/175:30 PM | ||||||
Aarhus Fremad | 2:2 | Odder IGF | ||||
6:30 PM | ||||||
Hvidovre | 4:0 | Brönshöj BK | ||||
7:00 PM | ||||||
BK Marienlyst | 0:2 | Dalum IF | ||||
Sat 9/9/171:00 PM | ||||||
IF Lyseng | 2:3 | FC Sydvest | ||||
2:00 PM | ||||||
Greve Fodbold | 4:2 | Hellerup IK | ||||
3:00 PM | ||||||
Naesby BK | 0:4 | Middelfart | ||||
Kolding IF | 3:3 | Avarta | ||||
Skovshoved | 4:2 | Akademisk BK | ||||
BK Frem | 3:3 | B.93 | ||||
Jammerbugt FC | 2:0 | VSK Aarhus | ||||
Kjellerup IF | 1:0 | Ringköbing IF | ||||
Sun 9/10/171:00 PM | ||||||
Naestved BK | 5:2 | Hilleröd F |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/171:00 PM | ||||||
Hellerup IK | 2:0 | Dalum IF | ||||
B.93 | 0:0 | Skovshoved | ||||
VSK Aarhus | 2:1 | Kjellerup IF | ||||
2:00 PM | ||||||
Middelfart | 4:3 | Greve Fodbold | ||||
3:00 PM | ||||||
Kolding IF | 1:0 | Naesby BK | ||||
Brönshöj BK | 0:3 | BK Frem | ||||
Akademisk BK | 1:1 | Naestved BK | ||||
Hilleröd F | 0:1 | Hvidovre | ||||
Jammerbugt FC | 4:1 | Aarhus Fremad | ||||
FC Sydvest | 6:1 | Odder IGF | ||||
Sun 9/17/171:00 PM | ||||||
Avarta | 1:2 | BK Marienlyst | ||||
1:30 PM | ||||||
Ringköbing IF | 1:1 | IF Lyseng |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/171:00 PM | ||||||
IF Lyseng | 0:2 | VSK Aarhus | ||||
Odder IGF | 1:2 | Kjellerup IF | ||||
2:00 PM | ||||||
Greve Fodbold | 0:1 | Kolding IF | ||||
BK Marienlyst | 1:1 | Naesby BK | ||||
Dalum IF | 0:2 | Middelfart | ||||
3:00 PM | ||||||
Hilleröd F | 3:1 | B.93 | ||||
BK Frem | 4:3 | Akademisk BK | ||||
Skovshoved | 3:0 | Brönshöj BK | ||||
FC Sydvest | 2:1 | Jammerbugt FC | ||||
Aarhus Fremad | 0:2 | Ringköbing IF | ||||
Sun 9/24/171:00 PM | ||||||
Avarta | 0:2 | Hellerup IK | ||||
Naestved BK | 1:2 | Hvidovre |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/176:30 PM | ||||||
Hvidovre | 3:2 | Skovshoved | ||||
Sat 9/30/171:00 PM | ||||||
IF Lyseng | 2:3 | Odder IGF | ||||
VSK Aarhus | 3:4 | FC Sydvest | ||||
Hellerup IK | 4:1 | Kolding IF | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 2:0 | Aarhus Fremad | ||||
2:00 PM | ||||||
Dalum IF | 1:2 | Avarta | ||||
Middelfart | 2:3 | BK Marienlyst | ||||
3:00 PM | ||||||
Naesby BK | 0:1 | Greve Fodbold | ||||
Akademisk BK | 1:1 | B.93 | ||||
Hilleröd F | 2:2 | BK Frem | ||||
Brönshöj BK | 2:1 | Naestved BK | ||||
Sun 10/1/171:30 PM | ||||||
Ringköbing IF | 3:1 | Jammerbugt FC |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/176:30 PM | ||||||
Hvidovre | 2:0 | Akademisk BK | ||||
Sat 10/7/171:00 PM | ||||||
B.93 | 1:0 | Brönshöj BK | ||||
2:00 PM | ||||||
Greve Fodbold | 2:2 | Dalum IF | ||||
BK Marienlyst | 5:0 | Hellerup IK | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 3:1 | Ringköbing IF | ||||
Aarhus Fremad | 5:0 | IF Lyseng | ||||
Jammerbugt FC | 3:0 | Kjellerup IF | ||||
Odder IGF | 4:2 | VSK Aarhus | ||||
Kolding IF | 2:1 | Middelfart | ||||
Skovshoved | 3:0 | Hilleröd F | ||||
Sun 10/8/171:00 PM | ||||||
Avarta | 3:0 | Naesby BK | ||||
Naestved BK | 1:0 | BK Frem |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/171:00 PM | ||||||
IF Lyseng | 3:0 | Ringköbing IF | ||||
VSK Aarhus | 0:1 | Jammerbugt FC | ||||
Hellerup IK | 4:4 | Greve Fodbold | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 4:0 | FC Sydvest | ||||
2:00 PM | ||||||
Dalum IF | 1:1 | BK Marienlyst | ||||
Middelfart | 2:0 | Avarta | ||||
3:00 PM | ||||||
Odder IGF | 1:0 | Aarhus Fremad | ||||
Naesby BK | 0:0 | Kolding IF | ||||
Hilleröd F | 2:1 | Akademisk BK | ||||
Brönshöj BK | 1:5 | Hvidovre | ||||
BK Frem | 5:1 | Skovshoved | ||||
Sun 10/15/171:00 PM | ||||||
Naestved BK | 2:0 | B.93 |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/176:30 PM | ||||||
Hvidovre | 3:3 | Hilleröd F | ||||
7:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 3:0 | Brönshöj BK | ||||
Sat 10/21/171:00 PM | ||||||
B.93 | 2:5 | BK Frem | ||||
2:00 PM | ||||||
Greve Fodbold | 3:0 | Middelfart | ||||
BK Marienlyst | 3:4 | Avarta | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 1:1 | IF Lyseng | ||||
Aarhus Fremad | 2:0 | VSK Aarhus | ||||
Jammerbugt FC | 3:2 | Odder IGF | ||||
Naesby BK | 2:3 | Hellerup IK | ||||
Kolding IF | 1:2 | Dalum IF | ||||
Skovshoved | 2:3 | Naestved BK | ||||
Sun 10/22/171:30 PM | ||||||
Ringköbing IF | 2:2 | Kjellerup IF |
13.Matchday
14.Matchday