2.Division Relegation
Denmark
League level:
Third Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete 2.Division Relegation schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/17/181:00 PM | ||||||
(1.) Hellerup IK | 4:2 | VSK Aarhus (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(5.) Aarhus Fremad | 1:2 | Akademisk BK (3.) | ||||
(6.) Dalum IF | 1:1 | Odder IGF (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Naesby BK | 3:1 | Brönshöj BK (9.) | ||||
(8.) Hilleröd F | 6:1 | Greve Fodbold (7.) | ||||
Sun 3/18/181:00 PM | ||||||
(4.) B.93 | 2:1 | IF Lyseng (12.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/24/182:00 PM | ||||||
(12.) IF Lyseng | 0:2 | Hellerup IK (1.) | ||||
(7.) Greve Fodbold | 0:1 | Aarhus Fremad (4.) | ||||
(11.) Naesby BK | 2:2 | B.93 (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) VSK Aarhus | 2:2 | Hilleröd F (8.) | ||||
(2.) Odder IGF | 1:0 | Brönshöj BK (9.) | ||||
(3.) Akademisk BK | 1:0 | Dalum IF (6.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/29/181:00 PM | ||||||
(1.) Hellerup IK | 2:2 | Brönshöj BK (10.) | ||||
(9.) VSK Aarhus | 3:0 | Greve Fodbold (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) Aarhus Fremad | 3:2 | Naesby BK (11.) | ||||
(7.) Hilleröd F | 4:1 | IF Lyseng (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Akademisk BK | 2:2 | Odder IGF (3.) | ||||
Wed 4/25/186:30 PM | ||||||
(6.) Dalum IF | 3:2 | B.93 (5.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon 4/2/181:00 PM | ||||||
(1.) Hellerup IK | 6:1 | Aarhus Fremad (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Greve Fodbold | 2:2 | Akademisk BK (4.) | ||||
(12.) IF Lyseng | 0:2 | Dalum IF (5.) | ||||
(11.) Naesby BK | 2:1 | Hilleröd F (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Brönshöj BK | 1:1 | VSK Aarhus (9.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) B.93 | 1:3 | Odder IGF (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/7/181:00 PM | ||||||
(10.) VSK Aarhus | 2:5 | Naesby BK (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) Greve Fodbold | 3:0 | B.93 (7.) | ||||
(5.) Dalum IF | 1:1 | Brönshöj BK (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Odder IGF | 0:4 | Hellerup IK (1.) | ||||
(3.) Akademisk BK | 2:1 | IF Lyseng (12.) | ||||
(8.) Hilleröd F | 1:2 | Aarhus Fremad (2.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/14/181:00 PM | ||||||
(8.) VSK Aarhus | 2:1 | Dalum IF (5.) | ||||
(1.) Hellerup IK | 3:1 | Hilleröd F (9.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) Naesby BK | 0:2 | Akademisk BK (2.) | ||||
(4.) Aarhus Fremad | 1:1 | B.93 (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Brönshöj BK | 1:1 | IF Lyseng (12.) | ||||
(3.) Odder IGF | 1:0 | Greve Fodbold (7.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/21/181:00 PM | ||||||
(9.) B.93 | 1:3 | Hellerup IK (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) Aarhus Fremad | 2:1 | Brönshöj BK (10.) | ||||
(11.) Naesby BK | 3:3 | Odder IGF (4.) | ||||
(12.) IF Lyseng | 0:0 | Greve Fodbold (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Hilleröd F | 6:0 | Dalum IF (5.) | ||||
Sun 4/22/183:00 PM | ||||||
(3.) Akademisk BK | 1:1 | VSK Aarhus (8.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/28/181:00 PM | ||||||
(9.) VSK Aarhus | 0:3 | B.93 (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Greve Fodbold | 2:2 | Brönshöj BK (11.) | ||||
(12.) IF Lyseng | 1:2 | Naesby BK (10.) | ||||
(5.) Dalum IF | 1:0 | Aarhus Fremad (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Odder IGF | 1:3 | Hilleröd F (6.) | ||||
Sun 4/29/183:00 PM | ||||||
(2.) Akademisk BK | 0:0 | Hellerup IK (1.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/5/181:00 PM | ||||||
(1.) Hellerup IK | 3:1 | IF Lyseng (12.) | ||||
(6.) B.93 | 4:1 | Naesby BK (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Dalum IF | 0:2 | Akademisk BK (2.) | ||||
(3.) Aarhus Fremad | 3:0 | Greve Fodbold (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Brönshöj BK | 0:0 | Odder IGF (4.) | ||||
(5.) Hilleröd F | 2:0 | VSK Aarhus (10.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/10/182:00 PM | ||||||
(3.) Aarhus Fremad | 0:1 | Hellerup IK (1.) | ||||
(10.) Greve Fodbold | 4:5 | Hilleröd F (5.) | ||||
(9.) Naesby BK | 1:0 | VSK Aarhus (11.) | ||||
(12.) IF Lyseng | 0:4 | Akademisk BK (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Odder IGF | 1:4 | B.93 (6.) | ||||
(8.) Brönshöj BK | 2:1 | Dalum IF (7.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/13/181:00 PM | ||||||
(1.) Hellerup IK | 2:1 | Odder IGF (5.) | ||||
(11.) VSK Aarhus | 3:3 | Brönshöj BK (8.) | ||||
(6.) B.93 | 0:0 | Greve Fodbold (9.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Hilleröd F | 1:0 | Naesby BK (10.) | ||||
(7.) Dalum IF | 2:1 | IF Lyseng (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Akademisk BK | 1:1 | Aarhus Fremad (3.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/19/181:00 PM | ||||||
(5.) B.93 | 3:1 | Dalum IF (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(12.) IF Lyseng | 0:3 | Hilleröd F (3.) | ||||
(9.) Greve Fodbold | 5:4 | VSK Aarhus (11.) | ||||
(10.) Naesby BK | 4:1 | Aarhus Fremad (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Odder IGF | 1:1 | Akademisk BK (2.) | ||||
(8.) Brönshöj BK | 6:1 | Hellerup IK (1.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/25/187:00 PM | ||||||
(3.) Aarhus Fremad | 1:0 | Dalum IF (7.) | ||||
(2.) Akademisk BK | 0:0 | Greve Fodbold (9.) | ||||
Sat 5/26/181:00 PM | ||||||
(11.) VSK Aarhus | 1:2 | Hellerup IK (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(12.) IF Lyseng | 0:2 | B.93 (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Brönshöj BK | 2:2 | Naesby BK (10.) | ||||
(4.) Hilleröd F | 0:3 | Odder IGF (6.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/2/181:00 PM | ||||||
(1.) Hellerup IK | 1:0 | Akademisk BK (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Dalum IF | 2:1 | Hilleröd F (5.) | ||||
(9.) Greve Fodbold | 5:0 | IF Lyseng (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Brönshöj BK | 3:2 | Aarhus Fremad (4.) | ||||
(6.) Odder IGF | 1:2 | Naesby BK (10.) | ||||
Sun 6/3/181:00 PM | ||||||
(3.) B.93 | 1:0 | VSK Aarhus (11.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/9/182:00 PM | ||||||
(3.) Aarhus Fremad | 3:2 | Hilleröd F (5.) | ||||
(2.) Akademisk BK | 4:3 | Naesby BK (10.) | ||||
(9.) Dalum IF | 1:2 | VSK Aarhus (11.) | ||||
(8.) Greve Fodbold | 5:0 | Odder IGF (6.) | ||||
(1.) Hellerup IK | 2:1 | B.93 (4.) | ||||
(12.) IF Lyseng | 0:4 | Brönshöj BK (7.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/16/182:00 PM | ||||||
(6.) Brönshöj BK | 5:1 | Greve Fodbold (9.) | ||||
(4.) B.93 | 1:1 | Aarhus Fremad (3.) | ||||
(11.) VSK Aarhus | 4:3 | Akademisk BK (2.) | ||||
(8.) Odder IGF | 1:2 | Dalum IF (7.) | ||||
(5.) Hilleröd F | 3:2 | Hellerup IK (1.) | ||||
(10.) Naesby BK | 4:1 | IF Lyseng (12.) |